گروه پژوهشی اندیشمند پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۱
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
بسیاری از دانشگاه ها مجبور به آموزش مجازی شدند ۱۳۹۸-۱۲-۰۷
آموزش مجازی – کرونا و تعطیلی دانشگاه ها

آموزش مجازی – کرونا و تعطیلی دانشگاه ها

بسیاری از دانشگاه ها به علت شیوع ویروس کرونا کلاس های آموزشی خود را تعطیل کردند. همچنین برخی دانشگاه ها اعلام کردند که کلاس های خود را به صورت مجازی برگزار خواهند کرد.

آموزش مجازی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا

ویروس کرونا در بسیاری از استان های کشور شیوع پیدا کرده است. از این رو وزارت بهداشت به عنوان ارگان اصلی در جلوگیری از شیوع این بیماری دستور به تعطیلی برخی دانشگاه ها داد. در این راستا اغلب دانشگاه های تهران طی اطلاعیه ای اعلام کردند که خوابگاه ها و اماکن عمومی دانشگاه ها تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود. دانشجویان نیز ظرف دو روز خوابگاه های خود را ترک کرده و به خانه های خود بازگشتند.

دانشگاه های علم و صنعت، صنعتی شریف و تهران نیز اعلام کردند که برای عدم وقفه در آموزش دانشجویان، کلاس های نظری خود را از طریق آموزش مجازی برگزار کنند. دانشجویان هر یک از این دانشگاه ها می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه خود مراجعه کنند.

اما معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اعلام کرد که برنامه ای برای آموزش مجازی در هفته های آتی ندارد. همچنین مدیر روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرد که هنوز در خصوص کلاس های مجازی تصمیمی اخذ نشده است. اما تعطیلات دانشگاه جزو سنوات دانشجویان حساب نمی شود. دانشجویانی که در این بین جلسه دفاع داشتند مشمول جریمه نخواهند شد و می توانند پس از پایان تعطیلات از پایان نامه خود دفاع کنند.