گروه پژوهشی اندیشمند دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ۰۳:۳۶
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
معرفی دانشگاه مک گیل ۱۳۹۸-۰۹-۱۷
معرفی دانشگاه های کانادا - برترین های کانادا را بیشتر بشناسید

معرفی دانشگاه های کانادا - برترین های کانادا را بیشتر بشناسید

دانشگاه مک گیل که در سال 1821 تأسیس شد، یک دانشگاه تحقیقاتی آزاد است که در همان سال تأسیس منشور سلطنتی را دریافت کرد. این دانشگاه به نام جیمز مک گیل "James McGill" نامگذاری شده است. این تصمیم هیئت رئیسه دانشگاه برای نامگذاری دانشگاه پس از مرگ جیمز مک گیل بود زیرا او در پیشرفت دانشگاه نقش داشت. نکته قابل توجه، اینکه درمیان اعضای هیئت علمی این دانشگاه برندگان نوبل نیز حضور دارند.

محل دانشگاه و امکانات آن

پردیس اصلی دانشگاه در مونترال کبک کانادا واقع شده است و به پایین دانشگاه و پردیس فوقانی تقسیم می شود. مرکز دانشگاه اقامت حدود 3,000 دانشجو را در مقطع کارشناسی ارشد را فراهم نموده است. سالن های مسکونی با کلیه امکانات لازم احداث شده است.

علاوه بر این، پردیس نزدیک به رستوران ها و کافه ها، و فروشگاه های عمومی و پزشکی برای راحتی دانشجویان است. همچنین حمل و نقل عمومی از پردیس به راحتی قابل دسترسی است. یکی از دانشکده های این دانشگاه با عنوان پردیس مک دونالد شناخته می شود.

این دانشگاه دارای بخشهای مختلف دانشگاهی مانند دانشکده کشاورزی و محیط زیست، دانشکده تغذیه و موسسه انگل شناسی است. همچنین، بیشتر کارهای تحقیقاتی در پردیس اصلی انجام می شود.

تحصیل در مک گیل

دانشگاه مک گیل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه های مختلف تحصیلی ارائه می دهد و موضوعات تحصیلی ارائه شده در دانشگاه شامل مهندسی پزشکی ، تجزیه و تحلیل تجارت، شیمی، مهندسی شیمی، معماری و مردم شناسی است. در کل، دانشگاه حدود 300 برنامه تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد که از طریق 11 بخش ارائه می شود.

لازم به ذکر است که دانشجویان این دانشگاه در زمینه های تحصیلی مربوطه دانش لازم را کسب می کنند. همچنین، دانشگاه اطمینان می دهد که دانشجویان تحت اساتید مجرب دانشکده هدایت می شوند. علاوه بر این، دانشگاه برای درک بهتر این حوزه و قرار گرفتن در معرض صنعت، کارآموزی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد.

حدود 38 درصد دانشجویان از کشورهایی غیر از کانادا در این دانشگاه حضور دارند. همچنین دانشجویان بین المللی انجمن بین المللی دانشجویان خود را در این دانشگاه دارند. علاوه بر این، محققان این دانشگاه اکتشافات و نظریه های قابل توجهی همچون پیشرفت تئوری اتمی، ایجاد بستر های ورزشی همچون فوتبال، هاکی و بسکتبال و همچنین کدهای ژنتیکی و DNA را به دست آورده اند.

علاوه بر این، این دانشگاه لیست قابل توجهی از فارغ التحصیلان را به جهان ارائه کرده است که در میان آن ها می توان از جان رالستون (Novelist) ، ویلیام شاتنر (معروف به نقش او در Star Trek) ، مارک جی. پوزنانسکی (دانشمند) و جولی پایت (فرماندار فعلی کانادا) نام برد.

محوطه دانشگاه

Description: C:\Users\andishmand\Desktop\00.png

کتابخانه دانشگاه