گروه پژوهشی اندیشمند پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۷:۱۶
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
اکسپت و چاپ مقاله در مجلات معتبر ۱۳۹۷-۱۱-۱۶
چاپ سریع مقاله در الزویر

چاپ سریع مقاله در الزویر

وظیفه هر سردبیری است که از اعتبار نشریه خود محافظت کند و آن را بهبود بخشد. سردبیر همچنین مسئولیت نهایی محتوای مجله را نیز بر عهده دارد تا محتوا شامل اهداف و حوزه ی نشریه باشد و تغییرات در حوزه های مختلف را توسط ارائه تحقیقات جدید و نوظهور منعکس کند.

8 دلیلی که باعث می شود مقاله شما را اکسپت نمایند.

داوران نشریات، دلایل اصلی که باعث چاپ یک دست نوشته می شود را آشکار کردند.

 

Peter Thrower, PhD دکتر پیتر تروور (peter Thrower,PhD)

 

وظیفه هر سردبیری است که از اعتبار نشریه خود محافظت کند و آن را بهبود بخشد. سردبیر همچنین مسئولیت نهایی محتوای مجله را نیز بر عهده دارد تا محتوا شامل اهداف و حوزه ی نشریه باشد و تغییرات در حوزه های مختلف را توسط ارائه تحقیقات جدید و نوظهور منعکس کند.

در ماه سپتامبر، السویر موفق به چاپ مقاله ای به نام "8 دلیل برای این که من مقاله شما را نپذیرفتم"، توسط دکتر پیتر تروور، سردبیر کربن شد. به دلیل محبوبیت مقاله، ما از پنج داور خود سوال مشابهی را پرسیدیم: هشت دلیل برتر که باعث پذیرش یک مقاله توسط شما می شود چیست؟ همه آن ها دلایل مشابهی را ذکر کردند که ما در این جا برای شما شرح خواهیم داد.

 

Joseph H. Astrachan, PhD دکتر جوزف اچ آستراکان (Josef H Astrachan)

Torsten M. Pieper, PhD تورستن ام پیپر (Torsten M Pieper)

 

هشت دلیل توسط دکتر تورستن پیپر، سردبیر همکار در نشریه "استراتژی شغل خانوادگی" و استادیار در دانشگاه کنسا در جورجیا، و همکار او دکتر جوزف آستراکان،سردبیر مجله و کارگردان اجرایی مرکز کاکس فمیلی و استاد مدیریت و کارآفرینی جمع آوری شده است:

1. مقاله نگرشی از یک موضوع مهم ارائه کند. برای مثال، به وسیله توضیح اختلافی وسیع، وقتی اعداد از معنی یا ارزشی که انتظار می رفته است جدا شده اند، یا توسط تمرکز بر مسائل حل نشده که روی جمعی از مردم تاثیرگذار بوده اند.

2. نگرش مورد نظر برای مردمی که تصمیم گیرنده هستند مفید است. به خصوص تصمیمات سازمانی طولانی مدت یا در حوزه خاص ما، تصمیمات خانوادگی.

3. آن نگرش برای ارتقا یک چارچوب یا نظریه استفاده شده است، یک نظریه جدید یا گسترش دادن یک نظریه موجود.

4. این نگرش سوالات مهم و جدیدی به وجود می آورد.

5. روش هایی که برای کشف موضوعات استفاده شده اند باید مناسب باشند (برای مثال، جمع آوری داده ها و تحلیل آن ها).

6. روش های استفاده شده به خوبی به کار برده شده اند و توضیح داده اند که داده ها چرا و چگونه نتایج را پشتیبانی می کنند.

7. ارتباطات به کارهای اخیر که در حوزه مورد نظر یا سایر حوزه ها انجام شده اند و در خدمت واضح کردن استدلال های مقاله به کار گرفته شده اند.

8. مقاله داستان خوبی را روایت کند. به این معنی که خوب نوشته شده باشد و به آسانی قابل فهم باشد، استدلال ها منطقی باشند و باهم مغایرت نداشته باشند.

به گفته دکتر پیپر: به طور ایده آل، ما دوست داریم مقالاتی را ببینیم که از هر هشت نظر به خوبی ارائه شده باشند و نویسنده بکوشد تا تعادل خوبی بین این معیارها برقرار کند.

 

یک چیز جدید نشانم بده

 

Alexander T. Florence, PhD دکتر الکساندر تی فلورنس (َAlexander T . Florence)

 

دکتر الکساندر تی فلورنس سردبیر مجله بین المللی دارویی و استاد دانشگاه لندن می گوید: اگر مقاله ای را برای داوری دقیق به داوران تحویل دهم، این تصمیم توسط قوانین سخت گرفته نشده است بلکه توسط احساسات خودک گرفته شده است.

او گفت: موضوع مورد مطالعه چیزی است که من طی سال ها در نشریه دیده ام و چیزی که حس می کنم متداول و جدید است و از اطلاعات قدیمی برگرفته نشده است.

پروفسور فلورنس اضافه کرد توسط کاری که خیلی جدید باشد و مقالاتی که آرزو می کرد کاش خودش آن ها را انجام داده بود فریفته می شود. دکتر فلورنس گفت: پس از اینکه مقاله از بررسی های موشکافانه داوران جان سالم به در برد، داوران به نقاط نظر مشترک خواهند رسید. به دلیل اینکه  فرایند داوری بسیار سخت است، داوران ممکن است در تصمیم نهایی اختلاف نظر پیدا کنند. برای مثال، یکی از داوران ممکن است مقاله را رد کند، دیگری اصلاحات کلی و نفر سوم پذیرش مقاله را پیشنهاد کنند.

Loren E. Wold, PhD دکتر لورن ای ولد (Loren E Wold)

 

دکتر لورن ای ولد سردبیر اجرایی لایف ساینسز (life sciences) و پژوهشگر اصلی مرکز تحقیقاتی قلبی و ریوی موسسه تحقیقاتی بیمارستان کودکان در اوهایو گفت: پذیرش یک مقاله مشروط بر این است که آن مقاله فهم ما را از یک موضوع بیشتر کند، چیزی فراتر از دانسته های قبلی ما، و عرصه جدیدی را به روی ما باز کند.

او گفت: چیزی که ما در لایف ساینسز می بینیم، مانند سایر نشریات، انفجار رشد تکنولوژی است که مفاهیم وسیعی را در این مطالعات دارد.

کار خودت را انجام بده

درحالی که مقاله به موفقیت رسیده است، سوالی که ذهن همه مشغول کرده است این است که: آیا این مقاله بکر است؟

با افزایش استفاده از تکنولوژی و چندین نرم افزار که اکنون در دسترس است، سرقت ادبی به راحتی آشکار می شود. بکر و جدید بودن مقاله قبل از اینکه داوران آن را ببینند به راحتی آشکار می شود. در السویر، بسیاری از مقاله ها دستخوش این بررسی ها هستند.

Francesco Visioli, PhD دکر فرانچسکو ویسیولی (Francesco Visioli)

اگرچه سرقت ادبی جرم نیست اما یک توهین اخلاقی شناخته شده است و احتمال شامل شدن در تخلف کپی رایت را دارد.

دکتر فرانچسکو ویسیولی، سردبیر تحقیقات دارویی و نشریه تازه تاسیس فارما نوتریشن (pharmanutrition) عنوان کرد: هیج نشانی از سرقت ادبی یا مطالب ساختگی نباید در مقاله وجود داشته باشد. او همچنین اضافه کرد: داده ها در ارقام باید با ارقام گزارش شده مطابقت داشته باشد و نتایج نباید در تضاد با یکدیگر باشند.

از روش های مختلف برای تحقیق استفاده کنید

دکتر پیپر که حدود پنج سال پیش از آلمان به آمریکا مهاجرت کرد، نگاهی به انواع مختلف تحقیقات فرستاده شده (سابمیت شده) در قسمت های مختلف جهان کرد. او گفت: در مهاجرت از اروپا به آمریکا، متوجه شدم که تفاوت مشخصی بین خروجی مقاله های محققان آمریکایی در مقایسه با همکاران اروپایی آن ها در تحقیقات کیفی در مقابل تحقیقات کمی وجود دارد. در حدود 75 درصد از مقالات ارسالی که از آمریکا می آیند از روش های کمی استفاده می کنند درحالی که 50 درصد مقالات ارسال شده از اروپا از این روش استفاده می کنند.

او گفت: این موضوع به وضوح به من ثابت کرد که محققان اروپایی بیشتر روش های متناوب را برای کشف پدیده ها به کار می گیرند. دوست دارم در آینده مقالات ارسال شده متعادل تری را از آمریکا ببینم.

منابع برای نویسندگان

قبل از ارسال یک مقاله، نویسندگان باید اهداف و حوزه نشریه را مطالعه کنند و از راهنمای نویسندگان استفاده کنند.

نام نویسنده: سینا لطفی


   رای :
:این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

چکیده در مقاله نویسی پس از عنوان از اهمیت بالایی برخوردار است. مخاطب پس از جذب شدن توسط عنوان مقاله به سراغ چکیده آن می رود. چکیده باید کوتاه باشد و همزمان تمام نکات ض ... [لینک]

تعدادی از نشریات مانند نشریات الزویر و پاب مد، در زمان سابمیت مقاله از نویسندگان می خواهند که در کنار مقاله خود چکیده ای از کار را نیز به صورت یک فایل تصویری با نام چک ... [لینک]

مقالات پژوهشی اغلب بر پایه مقدار زیادی داده هستند که می توانند به راحتی در قالب نمودارها، جداول و اشکال خلاصه شوند. وقتی در حال نوشتن یک مقاله پژوهشی هستید، مهم است که ... [لینک]


.
مقالات مرتبط
چاپ مقاله برای تقویت رزومه دکتری
یکی از بهترین راه های تقویت رزومه دکتری چاپ مقاله علمی در نشریات معتبر و بین المللی است....
۱۳۹۸-۰۶-۲۸
نوشتن مقاله مروری را از کجا شروع کنیم؟
اگر به وبسایت IEEE سر بزنید، یک ایده کلی در مورد نوشتن ریویو خواهید گرفت. اما اگر تعدادی مقاله برای نشریات IEEE ...
۱۳۹۸-۰۶-۲۷
چاپ مقاله در نشریات خارجی
نشریات خارجی دو نوع هستند. نشریات دارای ضریب تاثیر یا ایمپکت دار و نشریات بدون ضریب تاثیر یا بدون ایمپکت. در این...
۱۳۹۸-۰۶-۲۵
چاپ مقاله در نشریه مناسب
پیدا کردن یک نشریه مناسب و قابل اعتماد برای چاپ مقاله کمی دشوار است. در این متن شما را در پیدا کردن یک نشریه خوب...
۱۳۹۸-۰۶-۱۳
دلیل اصلی پذیرش یک مقاله چیست؟
فاکتورهای زیادی وجود دارند که شما باید آن ها را رعایت کنید تا بتوانید پذیرش مقاله خود را از نشریه مورد نظر دریاف...
۱۳۹۸-۰۶-۰۶
نکاتی برای پذیرش مقاله علمی در نشریه دلخواه شما
دو نوع نشریه وجود دارد. نشریاتی که بیش از هر چیز به پول شما اهمیت می دهند و نشریاتی که بیش از هر چیز به اطلاعاتی...
۱۳۹۸-۰۶-۰۲
تعریف مقاله پژوهشی و مزایای آن
یک مقاله علمی پژوهشی از انواع رایج نوشته های دانشگاهی است. نویسنده باید در مقالات علمی پژوهشی اطلاعاتی را در مور...
۱۳۹۸-۰۵-۲۸
چگونه اولین مقاله خود را چاپ کنیم؟
امروزه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال نگارش و انتشار مقالات خود هستند تا بعد از تحصیل بتوانند یک ...
۱۳۹۸-۰۵-۲۶
نگارش مقاله از پایان نامه
نگارش مقاله از پایان نامه در نشریات ISI و معتبر  JCR  بسیار رقابتی است. حتی اگر شما اولین...
۱۳۹۸-۰۵-۱۵
مجله مناسب برای مقاله شما
وقتی تصمیم گرفتید دست نوشته خود را برای یک نشریه ارسال کنید، باید به چند فاکتور توجه کنید تا بتوانید مناسب ترین ...
۱۳۹۸-۰۵-۱۴
موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
انجام مقاله

انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

۱۳۹۷-۰۵-۱۷

محبوب ترین مقالات
کلمات کلیدی در مقالات پژوهشی

گاهی اوقات محققان در نوشتن کلمات کلیدی دچار سردرگمی می شوند و سوالاتی از قبیل اینکه کدام کلمات تاثیرگذارتر هستند و چه تعداد کلمه کلیدی برای یک مقاله نیاز است برای آن ها پیش می آید. ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
تاثیر عناصر بصری در نگارش مقاله علمی

اگر دانشمند هستید، بخش عظیمی از موفقیت حرفه ای شما به این بستگی دارد که آیا پژوهش شما چاپ می شود و آیا کسی به آن استناد می کند؟ احتمالا تا به حال متوجه شده اید حتی اگر نتایج کار شما بسیار نوین باشد ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
خدمات مشاوره پایان نامه نویسی

تحقیق و پژوهش در مورد انجام مقالات پژوهشی امری مهم در دوران تحصیلی یک دانشجو میباشد .تحقیق و پژوهش فرایندهای برنامه ریزی شده و دارای نظم هستند که برای شناخت و درک مسایل ناشناخته یا فهم عمیق آن ها ص ... [لینک]

آخرین فهرست مقالات
اپلای و بورسیه تحصیلی

در سال 2010 در حدود 34 میلیون نفر در کانادا زندگی می کردند. کانادا به عنوان یک کشور دارای سه قشر بنیانگذار است: بومی، فرانسوی و انگلیسی. با این حال در طول تاریخ کشور مهاجرت همچنین نقش مهمی در ایجاد ... [لینک]

موسسه اندیشمند

با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

لیست اخبار

برخی دانشجویان به ذکر نام استاد در مقالات پایان نامه معترض هستند
مدیر کل پژوهشی وزارت علوم گفت: برخی از دانشجویان که به ذکر نام استاد در مقاله پایان نامه اعتراض دارند، باید نقش نداشتن استاد در مقاله را اثبات کنند. [...]
تغییر رشته فرزندان هیئت علمی از دامپزشکی به پزشکی متوقف شد
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: شعبه 45 دیوان عدالت اداری روند تغییر رشته فرزندان هیئت علمی از دامپزشکی به پزشکی را متوقف کرده است. [...]
تولید پودر جلبک دارای کاروتنوئید در دانشگاه آزاد
مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد بندرعباس موفق به تولید پودر جلبک دارای کاروتنوئید شده است که می تواند با تولید انبوه آن تاثیر چشم گیری در بازار مواد بهداشتی داشته باشد [...]

در باره ما

هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

شرایط اقامت در کانادا

تابستان از حدود ژوئن تا سپتامبر به طول می انجامد و هوا از دامنه گرم تا داغ نوسان دارد و دمای روز بین 20 تا 30 درجه سانتیگراد نوسان دارد و گاهی اوقات هم به بالاتر می رود و در استان کِبِک و[...]


شرایط زندگی در کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ روی زمین است و مساحت 10 میلیون کیلومتر مربع (3.9 کیلیون مایل مربع)  را دارا می باشد. سه اقیانوس مهم با کشور کانادا هم مرز می باشد که عبارتند از: اقیانوس آرام د[...]


چاپ مقاله برای تقویت رزومه دکتری

یکی از بهترین راه های تقویت رزومه دکتری چاپ مقاله علمی در نشریات معتبر و بین المللی است.

[...]

نوشتن مقاله مروری را از کجا شروع کنیم؟

اگر به وبسایت IEEE سر بزنید، یک ایده کلی در مورد نوشتن ریویو خواهید گرفت. اما اگر تعدادی مقاله برای نشریات IEEE ننوشته باشید، نمی توانید مقاله مروری برای آن ها بنویسید، مگر اینکه برای این[...]


چاپ مقاله در نشریات خارجی

نشریات خارجی دو نوع هستند. نشریات دارای ضریب تاثیر یا ایمپکت دار و نشریات بدون ضریب تاثیر یا بدون ایمپکت. در این بخش شما را با این نشریات و نحوه چاپ مقاله در آن ها آشنا خواهیم کرد.

[...]

دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

[...]

چگونه به یک داور متخصص تبدیل شویم؟

برای رسیدن به موفقیت در دنیای علم، محققان تازه کار همیشه به دنبال فرصتی برای نمایش دانش، مهارت ها و جسارت خود هستند. یکی از گام های کلیدی برای فتح قله موفقیت در این زمینه، داوری تخصصی است[...]


ارسال و انتشار مقاله در مجلات علمی

این متن به شما کمک می کند که در مورد منتشر کردن مقاله در مجلات علمی اطلاعات کسب کنید. نشریه مناسبی پیدا کنید و شانس خود را افزایش دهید.

[...]

تاثیر چاپ کتاب در مصاحبه دکتری

چاپ کتاب تاثیر بسیار زیادی روی موفقیت شما در مصاحبه دکتری دارد و امتیاز بزرگی برای شما به حساب می آید. همانطور که می دانید تعداد متقاضیان مقطع دکتری روز به روز در حال افزایش است و داوطلبا[...]


جمع آوری داده برای پایان نامه

پس از انتخاب یک موضوع خوب برای پایان نامه، نوبت به جمع آوری داده ها می رسد. در این مقاله، بر روی چگونگی جمع آوری داده های تئوری و تجربی تمرکز خواهیم کرد.

[...]

چگونگی انجام پروپوزال دکتری

چگونه یک پروپوزال (طرح پیشنهادی) پژوهشی بنویسیم؟ یکی از رایج ترین سوالاتی است که توسط دانشجویان دکتری پرسیده می شود. برای پاسخ به این سوال دانستن موارد زیر مهم است.

[...]

مگا ژورنال چیست و چه تفاوتی با ژورنال های سنتی دارد؟

اصطلاح مگا ژورنال در محافل علمی زیاد به گوش می خورد. مگا ژورنال عموما به نشریاتی گفته می شود که یک سری معیار خاص را دنبال می کنند. اولین و معروف ترین مگا ژورنال پلاس وان (PLOS ONE) نام دا[...]


چگونه تحقیق خود را در نیچر منتشر کنیم؟

نشریات ماهانه نیچر (Nature) دارای بالاترین ضریب تاثیرهای موجود هستند. اعتبار بالای این نشریات جوایز زیادی برای نویسندگان آن ها به ارمغان آورده است، اما به این معنی است که رقابت در نشریات [...]


ده موتور جستجوگر برتر برای جستجوی مقالات و تحقیقات علمی و دانشگاهی

اگر شما به دنبال مقالات و مطالب علمی و دانشگاهی هستید این سایت ها می توانند کمک ارزشمندی به شما بکنند. جستجو و تحقیق یکی از مراحل سخت نوشتن مقاله علمی است. یک مقاله ای که توسط تحقیقات خوب[...]