گروه پژوهشی اندیشمند چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۵۹
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ ۱۳۹۹-۱۰-۲۱
مراحل نوشتن مقاله – مقاله نویسی علمی

مراحل نوشتن مقاله – مقاله نویسی علمی

مقاله نویسی برای بسیاری از دانشجویان و محققان تازه کار کمی ترسناک به نظر می رسد. اما امروزه نگارش و چاپ مقاله یکی از بهترین راه ها برای انتقال یافته های علمی است. از این رو تعداد زیادی از دانشجویان خواستار چاپ مقاله در نشریات معتبر هستند. در این بخش به مراحل نوشتن مقاله خواهیم پرداخت.

مراحل نوشتن مقاله علمی

مقاله نویسی به عنوان یک کار علمی، مراحل خاص خود را دارد. اگر شما به عنوان یک محقق مراحل نوشتن مقاله و نکات لازم را رعایت کنید قطعا به نتیجه ای مطلوب دست پیدا خواهید کرد.

عنوان هر اثر نشان دهنده هویت آن اثر است. از این رو عنوان مقاله نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. عنوان مقاله خود را به نحوی انتخاب کنید که معرف موضوع شما باشد. عنوانی جذاب که هم خواننده را تشویق به خواندن کند و هم اطلاعات لازم را در اختیار او قرار دهد.

پس از عنوان نوبت به چکیده و کلمات کلیدی مقاله می رسد. چکیده نگاهی کلی به موضوع مقاله دارد و بسیار کوتاه است. چکیده بخش بسیار مهمی است که خواننده با مطالعه آن در مورد خواندن یا نخواندن مقاله تصمیم می گیرد. کلمات کلیدی نیز حداقل چهار کلمه ای هستند که بیانگر موضوع مقاله بوده و در متن مقاله بیشتر از سایر کلمات از آن ها استفاده شده است.