گروه پژوهشی اندیشمند جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۳۳
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
مقاطع تحصیلی در کانادا - پیش از دکتری ۱۳۹۸-۰۸-۱۱
مقاطع پیش از دکتری - مقاطع تحصیلی کاناد

مقاطع پیش از دکتری - مقاطع تحصیلی کاناد

در مقاله قبلی به معرفی انواع مقطع دکتری در کانادا پرداخته شد. حال در این مقاله به معرفی انواع مقطع تحصیلی پیش از دکتری در کاناد می پردازیم. علاقمندان به کسب اطلاعات و یا مهاجرت به این کشور می توانند با مطالعه این مطلب آگاهی کامل از مقاطع مختلف پیش از دکتری کسب نمایند. 

مدرک MPhil

MPhil یکی از کم سابقه ترین مدارک تحصیلی است. غالباً توسط افراد خارج از دانشگاه، در مقطع کارشناسی ارشد (MSc) فلسفه اشتباه می شود. دکترا در سراسر جهان اعطا می شود، اما مدرک MPhil همچنان جزو مدرک تحصیلی کمتری هستند که انتخاب می شوند.
MPhil  چیست؟

این رشته در نوع خود یک مدرک پژوهشی است و مهارت مشابهی را در مقطع دکترا به شما ارائه می دهد. حتی اگر عناصر اصالت و آفرینش دانش را که یک دوره دکتری توصیف می کند را نداشته باشد، یک دستاورد و یک تحقیق مهم است. این می تواند منجر به توسعه روش یا آزمایش استحکام نظریه های موجود شود.

یكی از اصلی ترین تفاوت ها این است كه رشته های ممتاز را می توان از طریق چندین مسیر بدست آورد، به عنوان یك صلاحیت در نوع خود و همچنین گاهی اوقات به عنوان یك مدرک خروجی. و سردرگمی در مورد این مدرک همچنان پنهان است. چندی پیش، این یک صلاحیت دانشگاهی سطح بالایی به خودی خود بود، و مردم به طور جدی به دنبال انجام این کار بودند.

بسیاری از دانشگاهیان ارشد به ویژه در رشته های علوم انسانی دارای MPhilsهستند که در دهه 1960 و 1970 تحصیل کرده اند و از آنها برای تأمین پست های دانشگاهی استفاده می کردند. با این حال امروزه این یک اتفاق نادر در دانشگاه ها شده است. هم اکنون افراد بیشتری دارای مدرک دکترا، استاندارد طلای آموزش تحقیقات کارشناسی ارشد هستند و به همین ترتیب، حداقل شرایط لازم برای استخدام دانشگاهیان مطرح شده است.

تصور غلط دیگر و یک ننگ واقعی، این است که MPhil مترادف با "دکترا شکست خورده" است. در حقیقت گاهی اوقات می تواند نتیجه یک دکترا ناموفق باشد. اما اگر به این موضوع فکر کنید، سرپرست شما باید آگاه باشد که ممکن است پایان نامه شما قبل از رسیدن به مرحله ارسال به مرحله دکترا منجر نشود. و در واقع فقط تعداد بسیار کمی از MPhils بر این اساس تعلق می گیرد. به طور خلاصه، هرچند این جایزه اعطا شده است، یک مدرک دانشگاهی نباید یک "شکست" باشد.

در ابتدا درخواست بصورت MPhil و نه PHD

دلایل زیادی وجود دارد که برخی از دانشجویان برای ثبت نام در مقطع دکترا و مدرک دانشگاهی نمی توانند عضو شوند. در مرحله اول، گاهی اوقات یک عضو هیئت علمی دانشگاه به عنوان استاد دانشگاه یک ساله است، همانطور که در دانشگاه کمبریج وجود دارد. در برخی از سیستم های آموزشی مانند پاکستان، مدرک تحصیلی یک مدرک پژوهشی است که شامل یک مؤلفه درسی قوی است که اغلب مورد نیاز متقاضیان دکتری است. برای برخی از رشته ها به ویژه در رشته های علوم انسانی، رشته های برتر به عنوان پیشرفته ترین مدرک کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است.

مدرک DBA یا The Doctor of Business Administration (DBA) Degree

آیا شما یک حرفه ای باتجربه به دنبال تقویت مهارت های رهبری خود در هنگام توسعه استراتژی ها و راه حل های جدید تجاری هستید؟ در این صورت، یک دکتر مدیریت تجارت می تواند حرفه مدیریت شما را به بالاترین سطح برساند.

DBA چیزی بیش از دکترای مدیریت تجارت نیست.  شما به سادگی نمی توانید از طریق تحقیقات آکادمیک دانش جدید را توسعه دهید: این دانش را برای مشکلات تجاری در دنیای واقعی به کار خواهید گرفت و این فرایند را با پایان نامه خود مستند می کنید.

در این مقاله نحوه عملکرد مدرک DBA ، افرادی را که در نظر گرفته شده و چه چیزی را می توان از یک دوره انتظار داشت، توضیح می دهد و همچنین به برخی از تفاوت های مهم بین DBA و یک دکترا پرداخته ایم.

DBA چیست ؟

دکترای مدیریت بازرگانی یک دکترا حرفه ای است که به طور گسترده ای در تجارت و مدیریت شناخته شده است.  در حال حاضر بالاترین سطح مدرک موجود در این زمینه ها است. برنامه ها به طور معمول بحث در مورد تئوری مدیریت پیشرفته و تمرین را با آموزش روش ها و تکنیک های لازم برای انجام تحقیقات دکتری در تجارت و مدیریت ترکیب می کنند.

 

دکترای مدیریت بازرگانی (DBA)

نوع

دکترای حرفه ای

موضوع

مدیریت و مدیریت

مدت زمان تحصیل

4 – 6 سال (Part Time)

دسترسی

سراسر دنیا

DBA معادل PHD (و هر دو عنوان "دکتری" را دریافت می کنند.  اما بین این دو مشخصه یعنی PHD و DBA چندین تفاوت اساسی وجود دارد. به طور خاص ، یک DBA معمولاً به جای تمرکز صرف بر تحقیقات دانشگاهی مستقل، ماژول های آموزش داده شده و تمرین عملی را در خود جای می دهد. از بعضی جهات، DBA  شبیه به MBA کارشناسی ارشد در مدیریت بازرگانی است. با این حال، DBA  شامل تحقیقات و تجزیه و تحلیل های اصیل تر است و به تئوری و عملکرد تجارت باز می گردد.  متقاضیانی که تمایل دارند که حرفه ای تر باشند غالباً دارای مدرک MBA هستند.

از کجا می توانم DBA را مطالعه کنم؟
DBA  مانند MBA ، از سیستمهای آموزشی آمریکای شمالی سرچشمه گرفته است ، اما اکنون در کانادا، بریتانیا، اروپا و سایر نقاط جهان رایج است.
این برنامه ها اغلب در دانشکده های تخصصی تجاری ارائه می شود، که به دانشگاه های بزرگتر متصل هستند.  بیشتر آنها از طریق آموزش از راه دور پاره وقت انجام می شود و به دانشجویان امکان می دهد تا ضمن تحصیل به مشاغل خود نیز بپردازند.

هزینه DBA چقدر است؟

هزینه های دوره  DBA احتمالاً بیشتر از مقطع دکتری است.  این نشان دهنده هزینه اضافی برای ارائه واحدهای آموزش داده شده است، که اغلب شامل کمک های کارشناسان معتبر دانشگاهی و سازمانی است. ساختار DBA همچنین بدان معنی است که هزینه ها در سالهای تحصیل فردی متفاوت است. در هنگام دریافت آموزش و آموزش مستقیم ، معمولاً در اولین قسمت از برنامه خود مبلغ بیشتری پرداخت خواهید کرد. هنگامی که شروع به کار مستقل تر درمورد پایان نامه دکتری خود می کنید ، هزینه ها معمولاً کمتر می شوند.

به طور کلی انتظار می رود که در محدوده زیر پرداخت کنید:

فاز اول برنامه: 10,000  تا 15,000  پوند در سال که معادل 16,800 تا 25,200 دلار کانادا در سال است.

فاز دوم برنامه: 2,000 تا 5,000 پوند در سال که معادل 3,360 تا 8,400 دلار کانادا در سال است.

لطفا توجه داشته باشید که این ارقام فقط به عنوان یک مبلغ حدودی و کلی ارائه می شوند و موسسه به موسسه، دانشگاه به دانشگاه و کشور به کشور قیمت ها متفاوت می باشد.

چه کسی می تواند در دوره DBA شرکت کند؟

برنامه های DBA برای مدیران ارشد یا سایر متخصصان مشاغل با سابقه در نقش های مدیریتی و رهبری طراحی شده است.
به همین ترتیب ، دکترای مدیریت تجارت ممکن است واجد شرایط مناسب برای شما باشد:

  • شما یک مدیر بلند پرواز هستید و به دنبال به دست آوردن بینش و تخصص لازم برای انتقال به نقشهای بالاتر و مهمتر هستید.
  • شما یک حرفه ای باتجربه هستید، به دنبال ایجاد تجربه و بینش عملی خود به منظور ایجاد مدل ها و استراتژی های جدید تجاری از طریق تحقیق و تجزیه و تحلیل بیشتر هستید.
  • شما دارای مدرک MBA یا مدرک اجرایی دیگری هستید و مایل به پیشرفت به بالاترین سطح کیفی حرفه ای در تجارت و مدیریت هستید.


توجه داشته باشید که مدرک DBA معمولاً برای دانشجویانی که مستقیماً پس از لیسانس یا کارشناسی ارشد وارد دوره دکترا می شوند، درنظر گرفته نشده است.


تفاوت بین DBA و PhD چیست؟

از نظر دانشگاهی، DBA کاملاً معادل PhD است. این مدرک تحصیلی دکتری کامل است و به شما امکان می دهد از عنوان "دکتر" یا “Dr”استفاده کنید. تفاوت اصلی بین DBA و PhD در محتوای دوره و نحوه مطالعه آن است.

جدول زیر یک مقایسه ساده و جانبی را با هم ارائه می دهد:

DBA vs PhD

PhD

DBA

در کلیه موضوعاتی که تحقیقات دانشگاهی انجام می شود سر و کار دارد

با موضوعات مدیریت و کسب و کار سرو کار دارد

دکترای تحقیقاتی دانشگاهی است

یک دکترای حرفه ای محسوب می گردد

در درجه اول شامل تحقیقات مستقل است

واحدهای آموزش داده شده و تحقیقات مستقل

می تواند به صورت تمام وقت، نیمه وقت یا موارد دیگر باشد

معمولاً مطالعه پاره وقت و آموزش از راه دور

تفاوت بین DBA و  MBA چیست؟

MBA و DBA هر دو برای متخصصان مدیریت با تجربه طراحی شده اند.  با این حال، DBA  یک مدرک پیشرفته تر است و یک مدرک سطح بالاتر نیز شامل می شود (که برای دریافت آن، گذراندن دوره  MBA ممکن است شرط ورود برای این دوره باشد).

در جدول زیر تفاوت های بین دو مدرک به صورت خلاصه آورده شده است:

DBA vs MBA

MBA

DBA

با موضوعات مدیریت و کسب و کار سرو کار دارد

با موضوعات مدیریت و کسب و کار سرو کار دارد

یک مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد محسوب می گردد (NQF level 7)

یک دکترای حرفه ای محسوب می گردد (NQF level 8)

متشکل از ماژول های تدریس شده و به دنبال آن یک پروژه عملی و انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

شامل واحدهای تدریس شده و تحقیقات گسترده در مورد پایان نامه دکتری

می تواند به صورت تمام وقت یا نیمه وقت باشد

معمولاً مطالعه پاره وقت و آموزش از راه دور

 

نام نویسنده: رضا درویشی نیا


   رای :
:این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

پایان نامه یکی از مهمترین مراحل از تحصیلات تکمیلی است که دانشجویان این دوره برای اتمام تحصیلات خود موظف به انجام آن می باشند. در این بخش به اصول نگارش پایان نامه می پر ... [لینک]

نگارش پایان نامه یکی از مراحل اصلی و پایانی اخذ مدرک در دوره تحصیلات تکمیلی است. دانشجویان زمان زیادی صرف انجام پایان نامه خود می کنند و می خواهند که بهترین نتیجه را ا ... [لینک]

مجلات داخلی مجلات بسیار معتبری هستند که مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت بوده و چاپ مقاله در این مجلات امتیازهای زیادی به ویژه برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی د ... [لینک]


.
مقالات مرتبط
مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری (Express Entry) یا ورود سریع
مهاجرت به کانادا برای افرادی که به دنبال کیفیت بهتر زندگی هستند، یکی از بهترین گزینه ها در جهان است. این امر فرص...
۱۳۹۸-۱۰-۱۸
الزامات ویزای کانادا + عکس ویزای کانادا
ویزای کانادا بسته به کشور محل اقامت شما ، اگر می خواهید به کانادا مراجعه کنید ، ممک...
۱۳۹۸-۱۰-۱۷
Humber College
دانشگاه هامبر با عنوان کالج هامبر، موسسه فناوری و یادگیری پیشرفته هامبر، در سال 1967 تأسیس شد. این دانشگاه به عن...
۱۳۹۸-۰۹-۲۶
Centennial College
در ادامه معرفی دانشگاه ها و مراکز عالی کانادا به معرفی کالج سِنتِنیال می پردازیم. در طول 50 سال گذشته، کالج صد س...
۱۳۹۸-۰۹-۲۵
University of Waterloo
دانشگاه واترلو یک مؤسسه تحقیقاتی عمومی است که در سال 1957 به وجود آمد. در اوایل دهه 1960 ، واترلو به یکی از اولی...
۱۳۹۸-۰۹-۲۴
معرفی و بررسی اعتبار دانشگاه ویندزور
دانشگاه ویندزور یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در ویندزور کانادا واقع شده است. دانشگاه ویندزور به عنوان جنوبی ...
۱۳۹۸-۰۹-۲۳
مهاجرت به کانادا
آگاهی از هزینه ها پیش از مهاجرات به کانادا می تواند در برنامه ریزی برای زندگی در این کشور کمک کننده باشد. بدین م...
۱۳۹۸-۰۹-۲۱
هزینه های زندگی در مراکز استانهای کانادا(بخش دوم)
اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور امروزه دغدغه بسیاری از ایرانیان شده است، منجمله دانشجویان که قصد ادامه تحص...
۱۳۹۸-۰۹-۱۹
معرفی استان های کانادا و هزینه زندگی در آن ها(بخش اول)
مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای آن امروزه یکی از دغدغه افرادی شده است که قصد عزیمت از کشور را دارند. به همین دلیل م...
۱۳۹۸-۰۹-۱۸
معرفی دانشگاه مک گیل
دانشگاه مک گیل که در سال 1821 تأسیس شد، یک دانشگاه تحقیقاتی آزاد است که در همان سال تأ...
۱۳۹۸-۰۹-۱۷
موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
انجام مقاله

انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

۱۳۹۷-۰۵-۱۷

محبوب ترین مقالات
دانشگاههای کانادا - معرفی و آشنایی

در صفحه حاضر به معرفی تمام دانشگاههای ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
یادداشت برداری

یکی از قسمت های مهم پژوهش و برنامه ریزی، یادداشت برداری از اطلاعات و ایده هایی است که پیدا می کنید. وقتی در حال خواندن یک منبع هستید، قسمت های مهم آن ها را علامت زده و نکات مهم آن ها را یادداشت کنی ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
اشتباهات رایج در نگارش مقاله پژوهشی

هنگام نوشتن یک مقاله پژوهشی، دام های قابل پیش بینی زیادی وجود دارند که دانشجویان بارها در آن ها گرفتار می شوند. آگاه بودن از این دام های بالقوه، قبل از شروع به نوشتن به شما کمک می کند که با موفقیت ... [لینک]

آخرین فهرست مقالات
اپلای و بورسیه تحصیلی

در سال 2010 در حدود 34 میلیون نفر در کانادا زندگی می کردند. کانادا به عنوان یک کشور دارای سه قشر بنیانگذار است: بومی، فرانسوی و انگلیسی. با این حال در طول تاریخ کشور مهاجرت همچنین نقش مهمی در ایجاد ... [لینک]

موسسه اندیشمند

با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

لیست اخبار

توزیع کارت کنکور سراسری 99
سخنگوی سازمان سنجش عنوان کرد: داوطلبان آزمون سراسری سال 99 می توانند فرم خود اظهاری ابتلا به بیماری کرونا را به منظور حضور در محل امتحان تکمیل می کنند. [...]
ستاد ملی مبارزه با کرونا با تغییر تاریخ کنکور مخالفت کرد
به دلیل مخالفت ستاد ملی مبارزه با کرونا با تعویق کنکور سراسری سال 99، این آزمون در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد. [...]
تاخیر یک ماهه در برگزاری کنکور سراسری 99
وزیر بهداشت اعلام کرد: اگر دستورالعمل های بهداشتی به خوبی رعایت نشود، مخالف برگزاری کنکور سراسری در زمان تعیین شده هستم. [...]

در باره ما

هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری (Express Entry) یا ورود سریع

مهاجرت به کانادا برای افرادی که به دنبال کیفیت بهتر زندگی هستند، یکی از بهترین گزینه ها در جهان است. این امر فرصت های بسیاری برای پیشرفت شغلی و همچنین تقویت شخصی ایجاد می کند. در این بخش [...]


الزامات ویزای کانادا + عکس ویزای کانادا

ویزای کانادا

بسته به کشور محل اقامت شما ، اگر می خواهید به کانادا مراجعه کنید ، ممکن است نیاز به درخواست ویزای کانادا داشته باشید. در اینجا کشورهایی که برای س[...]


Humber College

دانشگاه هامبر با عنوان کالج هامبر، موسسه فناوری و یادگیری پیشرفته هامبر، در سال 1967 تأسیس شد. این دانشگاه به عنوان یک کالج عمومی با بودجه عمومی در آنتاریو در کشور کانادا فعالیت می کند. د[...]

چگونه نگارش پایان نامه خود را آغاز کنیم؟

پایان نامه یکی از مهمترین مراحل از تحصیلات تکمیلی است که دانشجویان این دوره برای اتمام تحصیلات خود موظف به انجام آن می باشند. در این بخش به اصول نگارش پایان نامه می پردازیم.

[...]

نگارش پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

نگارش پایان نامه یکی از مراحل اصلی و پایانی اخذ مدرک در دوره تحصیلات تکمیلی است. دانشجویان زمان زیادی صرف انجام پایان نامه خود می کنند و می خواهند که بهترین نتیجه را از آن دریافت کنند. در[...]


انواع مجلات داخلی و هزینه های چاپ مقاله در آن ها

مجلات داخلی مجلات بسیار معتبری هستند که مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت بوده و چاپ مقاله در این مجلات امتیازهای زیادی به ویژه برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی در بر دارد. یکی از مه[...]

چگونه متوجه مرتبط بودن حیطه مقاله خود با حیطه نشریه شویم؟

اسکوپ نشریه بیان کننده اهداف و حیطه موضوعی آن نشریه است. چیزی که نشریه می خواهد به آن دست پیدا کرده و آن را به خوانندگان خود برساند.

[...]

یک ناشر چه مواردی را باید رعایت کند؟

ناشران نیز در کنار نویسندگان و سایر افراد که در تولید و چاپ یک کتاب یا مقاله مشارکت دارند، باید یک سری اصول اخلاقی مربوط به نشر را رعایت کنند تا مشکلی در کار به وجود نیاید.

[...]

دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

[...]

خدمات چاپ کتاب – کتاب از پایان نامه

چاپ کتاب از پایان نامه ارشد در بین دانشجویان بسیار مرسوم است. این کار باعث بیشتر دیده شدن پایان نامه می شود و مزایای دیگری نیز برای دانشجو به همراه دارد. در این بخش نحوه چاپ کتاب از پایان[...]


چگونه از پایان نامه خود کتاب استخراج کنیم؟

تبدیل پایان نامه به کتاب یکی از دغدغه های این روزهای دانشجویان است. چاپ کتاب علاوه بر اینکه باعث افزای مخاطبین دانشجویان می شود، رزومه تحصیلی و کاری آن ها را نیز تقویت می کند.

[...]

نحوه انجام فصل چهارم پایان نامه کارشناسی ارشد

فصل چهارم پایان نامه کارشناسی ارشد که با عنوان تحلیل داه ها شناخته شده است، یکی از فصول مهم در انجام پایان نامه است. در این بخش محتوای این فصل را بررسی خواهیم کرد.

[...]

مرکز استنادی علوم جهان اسلام

مرکز استنادی علوم جهان اسلام با نام اختصاری ISC، سومین پایگاه استنادی معتبر برای چاپ مقالات به شمار می رود. چاپ مقاله ISC امتیازات زیادی برای محقق در بر دارد.

[...]

چه ژورنالی برای چاپ مقاله شما مناسب است؟

در سال های اخیر، چاپ مقاله در ژورنال های داخلی و خارجی طرفداران زیادی پیدا کرده است و دانشجویان و محققان در این عرصه به رقابت پرداخته اند. در این مقاله با ژورنال های معتبر برای چاپ مقاله [...]


چگونه مقالات علمی را رایگان دانلود کنیم؟

یکی از مشکلاتی که دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری با آن مواجه هستند، عدم دسترسی به مقالات و پایان نامه های انگلیسی به روز است. تعدادی سایت داخلی و خارجی وجود دارند که با دریافت مبلغ اندکی به[...]