گروه پژوهشی اندیشمند جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۹:۱۱
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
نگارش مقاله از پایان نامه ۱۳۹۸-۰۵-۱۵
چاپ مقاله ISI از پایان نامه

چاپ مقاله ISI از پایان نامه

نگارش مقاله از پایان نامه در نشریات ISI و معتبر  JCR  بسیار رقابتی است. حتی اگر شما اولین مانع ( یافتن موضوع مناسب) را نیز پشت سر بگذارید و یک ایده و یا یک تحقیق ارزشمند تولید کنید، سپس چگونه می خواهید آن را طوری جمع بندی نمایید که توجه داوران را جلب نماید؟ هیچ فرمول ساده ای برای انتشار مقاله (چاپ مقاله) وجود ندارد، انتظارات سردبیران می تواند بین حوزه های موضوعی متغیر باشد. اما برخی چالش ها وجود دارند که تمام نویسندگان دانشگاهی با آن ها مواجه خواهند شد. شما چگونه باید به بازخورد داور عکس العمل نشان دهید؟ راه صحیحی برای ساختار بندی یک مقاله وجود دارد؟ و آیا شما باید همیشه خود را با اصلاح و ارسال مجدد آزار دهید؟ ما از سردبیران نشریات معتبر با پیشینه های مختلف در مورد نکاتی برای انتشار مقاله سوالاتی پرسیده ایم.

چگونه مقاله خود را در یک نشریه دانشگاهی چاپ کنیم: نکات ارزشمند از طرف سردبیران

مراحل نوشتن مقاله

1. بر روی موضوعی تمرکز کنید که منطقی پیش رود.

قبل از اینکه مقاله را بنویسید مدتی را صرف تفکر در مورد منطق ارائه کنید. وقتی می نویسید، به جای اینکه به ترتیب زمانی آزمایشاتی که انجام داده اید، بر روی داستانی که روند آن منطقی است متمرکز شوید.

2. هم زمان با نوشتن مقاله ، ویرایش نکنید.

یک فایل در کامپیوتر شخصی خود باز کنید و تمام سر فصل ها و زیر مجموعه های آن ها را داخل فایل بریزید و سپس زیر هر کدام از سر فصل ها را با مطالبی که می خواهید پر کنید. وقتی به هدف روزانه خود (مثلا 500 کلمه در روز) رسیدید، نوشتن را متوقف کرده و ادامه آن را به روز بعد موکول کنید. اگر در حال نوشتن هستید و لغت درست و مناسب به ذهنتان خطور نمی کند نگران نباشید. مثلا اگر می خواهید به فیل اشاره کنید اما اسم آن را یادتان نمی آید، بنویسید حیوان بزرگ با بینی دراز و از آن عبور کنید، وقتی که لغت درست را به یاد آوردید بازگردید و آن را اصلاح کنید. فقط بنویسید و اصلاح نکنید، در غیر این صورت رشته کار از دست شما خارج می شود.

3. استدلال های خود را مانند یک سوزن در انبار کاه دفن نکنید.

اگر شخصی در اتوبوس از شما بخواهد که مقاله خود را به سرعت برایش توضیح دهید، آیا می توانید آن را به زبان روزمره و خیلی واضح توضیح دهید؟ این دلیل واضح باید در مقدمه شما و در پاراگراف ابتدایی مقاله ظاهر شود. خواننده را مجبور نکنید درست مانند گشتن به دنبال سوزن در انبار کاه به دنبال دلیل شما بگردد، زیرا این مسئله بسیار آزار دهنده است. همچنین اطمینان حاصل کنید که این استدلال در تمام بخش ها آورده شود و تمام فرضیه ها را به یکدیگر پیوند دهد.

4. از یک همکار درخواست کنید کار شما را بررسی کند.

یکی از مشکلاتی که سردبیران مجلات با آن ها رو به رو هستند مقالاتی است که بد نوشته شده اند. این موضوع ممکن است به این دلیل باشد که زبان اول نویسنده انگلیسی نیست و نویسنده به خود زحمت نداده است که آن را مرور و اصلاح کند.

5. یک نقد یا یک پاسخ منتشر کنید.

نوشتن نقد راه خوبی برای منتشر شدن است، به ویژه برای افرادی که در ابتدای راه ابن حرفه هستند. یک شانس است که برای نوشتن یک مطلب برای نشریه تمرین کنید و یک نسخه رایگان از کتابی که می خواهید به دست آورید. ما بیشتر نقد منتشر می کنیم تا مقاله، پس همواره به دنبال داور هستیم.

برخی نشریات، از جمله نشریه ما، پاسخ به مقالاتی که در نشریه مشابه چاپ شده بودند را منتشر می کند. سردبیران تقریبا علاقه دارند که پاسخ های مقالات گذشته را منتشر کنند زیرا این کار بحث برانگیز است.

6. خوانندگان بین المللی را فراموش نکنید.

ما با نویسندگانی مواجه می شویم که از آمریکا و یا انگلیس هستند و فکر می کنند که همه با سیستم آمریکا و انگلیس آشنا هستند. به این دلیل که ما یک نشریه بین المللی هستیم، به نویسندگانی نیاز داریم که محتوای بین المللی آشنا باشند.

7. تلاش نکنید رساله دکترای خود را در یک مقاله 6000 کلمه ای جا دهید.

گاهی اوقات افراد می خواهند یکباره همه چیز را بنویسند و چندین هدف را نشانه گیری کنند. اما این روش اصلا جواب نمی دهد. نویسندگانی که تجربه بیشتری دارند، برای یک پروژه دو الی سه مقاله می نویسند و در هر کدام یکی از جنبه های خاص کار خود را استفاده می کنند.

کار خود را ارسال کنید.

8. نشریه مناسب را انتخاب کنید.

بررسی کنید که مقاله شما در حیطه مجله ای باشد که مقاله را برای آن ارسال می کنید. این موضوع خیلی واضح به نظر می رسد اما اگر از تعداد مقالات نامناسبی که برای مجلات ارسال می شود مطلع شوید، متعجب خواهید شد. اگر نام هیچ یک از اعضای هیئت سردبیران را تشخیص ندهید نشانه بدی است. مقالات چند شماره آخر مجله را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مقالاتی مشابه موضوع مقاله شما و با همان کیفیت در آن منتشر می شود.

9. همیشه روند درست را برای ارسال مقاله طی کنید.

اکثر اوقات نویسندگان به جای اینکه ده دقیقه صرف مطالعه راهنمای نویسندگان کنند، زمان زیادی را تلف می کنند و پروسه را طولانی می کنند، درصورتی که اصلا نیاز نیست.

10. چکیده خود را در کاور لتر تکرار نکنید.

ما در کاور لتر به دنبال این می گردیم که شما فکر می کنید مهمترین و جذاب ترین قسمت مقاله شما کدام قسمت است، و چرا فکر می کنید که این مقاله برای مجله مناسب است. نیازی نیست که چکیده را تکرار کنید و یا خیلی وارد جزئیات مقاله شوید، زیرا ما خود مقاله را خواهیم خواند. کاور لتر جایی است برای تصویری از طرح کلی، به علاوه سایر اطلاعاتی که می خواهید به ما بدهید.

11. یکی از دلایل رایج برای ریجکت نقص در محتوا است.

اطمینان حاصل کنید که جایگاه تحقیق شما در میان سایر تحقیق ها، و اینکه چه کمبودهایی را رفع می کند واضح باشد. یکی از دلایل رایج برای پذیرفته نشدن مقاله پس از داوری تخصصی نقص در محتوا و یا عدم وضوح اهمیت تحقیق است.

12. در روش شناسی خود اغراق نکنید.

به نظر می رسد که در حال حاضر تشریح علمی یک متد رایج است، پس نویسندگان ادعا کرده اند بسیاری از مقالات ارسال شده مطابق این روش است. اگرچه، با بررسی های دقیق تر، استاندارد محدودتری برای داده ها مشخص شد. چندین مصاحبه در یک کافه به عنوان تشریح علمی به حساب نمی آیند. در مورد ماهیت و حیطه جمع آوری داده های خود و همچنین استفاده از تئوری شفاف باشید. اگر یک بینش تئوری برای تحلیل های شما مناسب است، در استدلال ها و متن خود از آن استفاده کنید.

با بازخوردها کنار بیایید.

13. مستقیما (و با آرامش) به نظرات داوران پاسخ دهید.

وقتی بعد از اصلاحات، مجددا مقاله را ارسال می کنید، خلاصه ای از تغییراتی که به تناسب پیشنهادات داوران اعمال کرده اید را نیز ضمیمه آن کنید. به واقعیت پایبند باشید و گزافه گویی نکنید. به محض اینکه بازخوردهای داوران را ریافت کردید به آن ها پاسخ ندهید. آن را بخوانید، چند روز در مورد آن فکر کنید، در مورد آن با سایرین گفتگو کنید، و سپس به آن پاسخ دهید.

14. اصلاح و ارسال مجدد: تسلیم نشوید.

تعداد زیادی از نویسندگان که نامه "اصلاح و ارسال مجدد را دریافت می کنند تسلیم می شوند. اما بسیاری از نویسندگان که دست نوشته آن ها نیاز به اصلاح کلی دارد تا زمانی که مقاله آن ها منتشر شود تسلیم نمی شوند. احمقانه است که از موانع سخت عبور کنید و سپس تسلیم شوید.

15. قابل قبول است که داوران را با دلایل و توجیهات مناسب به چالش بکشید.

اگر توجیه خوبی دارید، قابل قبول است که پیشنهادات داور را نپذیرید، و یا محترمانه با او گفتگو کرده و دلایل صحیح نبودن اظهارات او را عنوان کنید. یک توضیح منطقی توسط سردبیران پذیرفته خواهد، به ویژه وقتی که مشخص باشد شما تمام بازخوردها را مطالعه کرده و برخی از آن ها را پذیرفته اید.

16. به زمان چاپ مقاله خود فکر کنید.

امتیاز برخی نشریات نسبت به سایر نشریات بیشتر است و این موضوع ریسک پذیرفته نشدن مقاله شما را بالا می برد. نویسنده باید به این فکر کند که آیا نیاز دارد مقاله اش هرچه زودتر منتشر شود یا خیر، زیرا این روند در برخی از نشریات طولانی تر است. بعضی نشریات، وقتی مقاله را پذیرش می کنند آن را در وبسایت نشریه نیز قرار می دهند. اگر شما برای یک مصاحبه کاری آماده می شوید و نیاز دارید که نشان دهید کار ما قابل انتشار است، این موضوع مهم است.

17. به یاد داشته باشید: وقتی مقالات منتشر شده را می خوانید فقط نسخه تمام شده را می بینید.

انتشار مقاله در نشریات معتبر برای هر شخصی چالش برانگیز است، اما شاید برای سایر مردم آسان تر به نظر رسد. وقتی شما مقالات منتشر شده را می خوانید، فقط نسخه آخر را می خوانید. نه پیش نویس اولیه، نه اصلاح و ارسال مجدد، نه هیچ نسخه ابتدایی، و نه هیچ یک از کست ها را نخواهید دید.

نام نویسنده: سینا لطفی


   رای :
:این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

نوشتن پروپوزال پایان نامه یکی از مهم ترین کارها برای هر دانشجویی است. پروپوزال یک طرح کلی از پژوهشی است که شما قصد انجام آن را در قالب پایان نامه و یا رساله دارید. هرچ ... [لینک]

دانشگاه آلبرتا که در سال 1908 تأسیس شده است یک دانشگاه تحقیقاتی آزاد است. این برنامه با تمرکز عمده در تحقیقات کاربردی و گسترش کارها ساخته شده است. کلاس ها در همان سال ... [لینک]

تبدیل پایان نامه به کتاب یکی از کارهایی است که به ارتقاء علمی دانشجو کمک زیادی می کند. اغلب پایان نامه ها فقط در کتابخانه دانشگاه باقی مانده و مورد توجه قرار نمی گیرند ... [لینک]


.
مقالات مرتبط
ملاک های انتخاب موضوع برای پژوهش
برای انجام پژوهش در قالب طرح های پژوهشی، مقاله و یا پایان نامه در ابتدا لازم است که یک موضوع مناسب داشته باشیم. ...
۱۳۹۸-۰۸-۱۲
بعد از ریجکت مقاله چه اتفاقی خواهد افتاد؟
وقتی مقاله خود را برای یک نشریه ارسال می کنید، باید منتظر جواب آن ها بمانید. در برخی مواقع مقاله شما پذیرفته نخو...
۱۳۹۸-۰۷-۲۹
چاپ مقاله برای تقویت رزومه دکتری
یکی از بهترین راه های تقویت رزومه دکتری چاپ مقاله علمی در نشریات معتبر و بین المللی است....
۱۳۹۸-۰۶-۲۸
نوشتن مقاله مروری را از کجا شروع کنیم؟
اگر به وبسایت IEEE سر بزنید، یک ایده کلی در مورد نوشتن ریویو خواهید گرفت. اما اگر تعدادی مقاله برای نشریات IEEE ...
۱۳۹۸-۰۶-۲۷
چاپ مقاله در نشریات خارجی
نشریات خارجی دو نوع هستند. نشریات دارای ضریب تاثیر یا ایمپکت دار و نشریات بدون ضریب تاثیر یا بدون ایمپکت. در این...
۱۳۹۸-۰۶-۲۵
چاپ مقاله در نشریه مناسب
پیدا کردن یک نشریه مناسب و قابل اعتماد برای چاپ مقاله کمی دشوار است. در این متن شما را در پیدا کردن یک نشریه خوب...
۱۳۹۸-۰۶-۱۳
دلیل اصلی پذیرش یک مقاله چیست؟
فاکتورهای زیادی وجود دارند که شما باید آن ها را رعایت کنید تا بتوانید پذیرش مقاله خود را از نشریه مورد نظر دریاف...
۱۳۹۸-۰۶-۰۶
نکاتی برای پذیرش مقاله علمی در نشریه دلخواه شما
دو نوع نشریه وجود دارد. نشریاتی که بیش از هر چیز به پول شما اهمیت می دهند و نشریاتی که بیش از هر چیز به اطلاعاتی...
۱۳۹۸-۰۶-۰۲
تعریف مقاله پژوهشی و مزایای آن
یک مقاله علمی پژوهشی از انواع رایج نوشته های دانشگاهی است. نویسنده باید در مقالات علمی پژوهشی اطلاعاتی را در مور...
۱۳۹۸-۰۵-۲۸
چگونه اولین مقاله خود را چاپ کنیم؟
امروزه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال نگارش و انتشار مقالات خود هستند تا بعد از تحصیل بتوانند یک ...
۱۳۹۸-۰۵-۲۶
موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
انجام مقاله

انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

۱۳۹۷-۰۵-۱۷

محبوب ترین مقالات
نگارش بخش نتایج در مقاله نویسی

دانش جویان و محققین گرامی جهت نگارش مقاله و اخذ پذیرش و در انتها چاپ مقاله خود می بایست کاملا با نحوه انجام مقاله آشنا باشید. در این مقالات به صورت سری آموزش نحوه نگارش بخش های مختلف مقاله صورت می ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
مقاله – محتوای مقاله علمی

از مهمترین ملاک های یک مقاله علمی، محتوای علمی آن است. مقاله علمی باید شامل یافته های مهم و ارزشمند علمی باشد که دانش موجود را تحت تاثیر قرار داده و آن را ارتقاء دهد. در این بخش به چند اصل مهم در م ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
استخراج و چاپ مقاله

با توجه به نیاز برخی دوستان در تفکیک فرمت مقاله و پایان نامه در این مقاله به بیان کلی در ارتباط با ساختار مقاله و ساختار پایان نامه می پردازیم و نیز این مساله که چگونه میتوان از دل یک پایان نامه مق ... [لینک]

آخرین فهرست مقالات
اپلای و بورسیه تحصیلی

در سال 2010 در حدود 34 میلیون نفر در کانادا زندگی می کردند. کانادا به عنوان یک کشور دارای سه قشر بنیانگذار است: بومی، فرانسوی و انگلیسی. با این حال در طول تاریخ کشور مهاجرت همچنین نقش مهمی در ایجاد ... [لینک]

موسسه اندیشمند

با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

لیست اخبار

بهترین راه برای معدوم کردن اجساد حیوانات آزمایشگاهی
یکی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: مناسب ترین راه برای از بین بردن اجساد حیوانات آزمایشگاهی سوزاندن آن ها در کوره های استاندارد است. دانشگاه متولی بهداشت است و کاری بر [...]
میزان اشتغال دانش آموختگان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم عنوان کرد: میانگین درصد اشتغال فارغ التحصیلان در سال جاری بیش از 3 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. [...]
حذف کردن پایان نامه های کاغذی افراطی است
رئیس دانشگاه آزاد عنوان کرد: پایان نامه های کاغذی به عنوان میراث مکتوب دانشگاه ها به حساب می آیند و حذف آن ها افراط است. [...]

در باره ما

هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

دانشگاه Alberta - معرفی و امتیاز برای پذیرش

دانشگاه آلبرتا که در سال 1908 تأسیس شده است یک دانشگاه تحقیقاتی آزاد است. این برنامه با تمرکز عمده در تحقیقات کاربردی و گسترش کارها ساخته شده است. کلاس ها در همان سال تأسیس با ثبت نام 45 [...]


معرفی دانشگاههای کانادا - تحصیل در کانادا

در صفحه حاضر به معرفی تمام دانشگاههای [...]


دانشگاه و کالج چه تفاوتی دارند؟ - کانادا

قبل از اینکه ما به دانشگاه ها و کالج های موجود در کانادا بپردازیم لازم است تا فرق بین این دو را بدانیم.

[...]

ملاک های انتخاب موضوع برای پژوهش

برای انجام پژوهش در قالب طرح های پژوهشی، مقاله و یا پایان نامه در ابتدا لازم است که یک موضوع مناسب داشته باشیم. موضوعی که کاربردی بوده و ارزش صرف زمان و هزینه را داشته باشد. برای انتخاب م[...]


بعد از ریجکت مقاله چه اتفاقی خواهد افتاد؟

وقتی مقاله خود را برای یک نشریه ارسال می کنید، باید منتظر جواب آن ها بمانید. در برخی مواقع مقاله شما پذیرفته نخواهد شد. اگر این اتفاق افتاد، چه کاری باید انجام دهید؟

[...]

چاپ مقاله برای تقویت رزومه دکتری

یکی از بهترین راه های تقویت رزومه دکتری چاپ مقاله علمی در نشریات معتبر و بین المللی است.

[...]

یک ناشر چه مواردی را باید رعایت کند؟

ناشران نیز در کنار نویسندگان و سایر افراد که در تولید و چاپ یک کتاب یا مقاله مشارکت دارند، باید یک سری اصول اخلاقی مربوط به نشر را رعایت کنند تا مشکلی در کار به وجود نیاید.

[...]

دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

[...]

چگونه به یک داور متخصص تبدیل شویم؟

برای رسیدن به موفقیت در دنیای علم، محققان تازه کار همیشه به دنبال فرصتی برای نمایش دانش، مهارت ها و جسارت خود هستند. یکی از گام های کلیدی برای فتح قله موفقیت در این زمینه، داوری تخصصی است[...]

چند نکته برای نوشتن یک پروپوزال خوب

نوشتن پروپوزال پایان نامه یکی از مهم ترین کارها برای هر دانشجویی است. پروپوزال یک طرح کلی از پژوهشی است که شما قصد انجام آن را در قالب پایان نامه و یا رساله دارید. هرچه برنامه ریزی بهتری [...]


چگونگی تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب یکی از کارهایی است که به ارتقاء علمی دانشجو کمک زیادی می کند. اغلب پایان نامه ها فقط در کتابخانه دانشگاه باقی مانده و مورد توجه قرار نمی گیرند. دانشجویان مقاطع ار[...]


تاثیر چاپ کتاب در مصاحبه دکتری

چاپ کتاب تاثیر بسیار زیادی روی موفقیت شما در مصاحبه دکتری دارد و امتیاز بزرگی برای شما به حساب می آید. همانطور که می دانید تعداد متقاضیان مقطع دکتری روز به روز در حال افزایش است و داوطلبا[...]

چگونگی رفع تشابه با استفاده از سامانه های مشابهت یاب

پدیده سرقت علمی مساله ای بسیار ناخوشایند است. به این معنی که شخصی از ایده و نوشته های شما بدون اجازه استفاده کرده و آن را به نام خود ثبت کند. این موضوع تا قبل از به وجود آمدن سیستم های مش[...]


شش راه برای پیدا کردن مقالات دسترسی آزاد در نشریات الزویر

ما در الزویر در حال افزایش تعداد نشریات دسترسی آزاد خود بوده ایم و در حال حاضر 56 نشریه دسترسی آزاد منتشر می کنیم. همچنین به نیابت از جامعه و همکاران ناشر خود میزبان 91 نشریه است. ممکن اس[...]


مگا ژورنال چیست و چه تفاوتی با ژورنال های سنتی دارد؟

اصطلاح مگا ژورنال در محافل علمی زیاد به گوش می خورد. مگا ژورنال عموما به نشریاتی گفته می شود که یک سری معیار خاص را دنبال می کنند. اولین و معروف ترین مگا ژورنال پلاس وان (PLOS ONE) نام دا[...]