گروه پژوهشی اندیشمند دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ۰۵:۰۰
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع
نگارش مقاله از پایان نامه ۱۳۹۸-۰۵-۱۵
چاپ مقاله ISI از پایان نامه

چاپ مقاله ISI از پایان نامه

نگارش مقاله از پایان نامه در نشریات ISI و معتبر  JCR  بسیار رقابتی است. حتی اگر شما اولین مانع ( یافتن موضوع مناسب) را نیز پشت سر بگذارید و یک ایده و یا یک تحقیق ارزشمند تولید کنید، سپس چگونه می خواهید آن را طوری جمع بندی نمایید که توجه داوران را جلب نماید؟ هیچ فرمول ساده ای برای انتشار مقاله (چاپ مقاله) وجود ندارد، انتظارات سردبیران می تواند بین حوزه های موضوعی متغیر باشد. اما برخی چالش ها وجود دارند که تمام نویسندگان دانشگاهی با آن ها مواجه خواهند شد. شما چگونه باید به بازخورد داور عکس العمل نشان دهید؟ راه صحیحی برای ساختار بندی یک مقاله وجود دارد؟ و آیا شما باید همیشه خود را با اصلاح و ارسال مجدد آزار دهید؟ ما از سردبیران نشریات معتبر با پیشینه های مختلف در مورد نکاتی برای انتشار مقاله سوالاتی پرسیده ایم.

چگونه مقاله خود را در یک نشریه دانشگاهی چاپ کنیم: نکات ارزشمند از طرف سردبیران

مراحل نوشتن مقاله

1. بر روی موضوعی تمرکز کنید که منطقی پیش رود.

قبل از اینکه مقاله را بنویسید مدتی را صرف تفکر در مورد منطق ارائه کنید. وقتی می نویسید، به جای اینکه به ترتیب زمانی آزمایشاتی که انجام داده اید، بر روی داستانی که روند آن منطقی است متمرکز شوید.

2. هم زمان با نوشتن مقاله ، ویرایش نکنید.

یک فایل در کامپیوتر شخصی خود باز کنید و تمام سر فصل ها و زیر مجموعه های آن ها را داخل فایل بریزید و سپس زیر هر کدام از سر فصل ها را با مطالبی که می خواهید پر کنید. وقتی به هدف روزانه خود (مثلا 500 کلمه در روز) رسیدید، نوشتن را متوقف کرده و ادامه آن را به روز بعد موکول کنید. اگر در حال نوشتن هستید و لغت درست و مناسب به ذهنتان خطور نمی کند نگران نباشید. مثلا اگر می خواهید به فیل اشاره کنید اما اسم آن را یادتان نمی آید، بنویسید حیوان بزرگ با بینی دراز و از آن عبور کنید، وقتی که لغت درست را به یاد آوردید بازگردید و آن را اصلاح کنید. فقط بنویسید و اصلاح نکنید، در غیر این صورت رشته کار از دست شما خارج می شود.

3. استدلال های خود را مانند یک سوزن در انبار کاه دفن نکنید.

اگر شخصی در اتوبوس از شما بخواهد که مقاله خود را به سرعت برایش توضیح دهید، آیا می توانید آن را به زبان روزمره و خیلی واضح توضیح دهید؟ این دلیل واضح باید در مقدمه شما و در پاراگراف ابتدایی مقاله ظاهر شود. خواننده را مجبور نکنید درست مانند گشتن به دنبال سوزن در انبار کاه به دنبال دلیل شما بگردد، زیرا این مسئله بسیار آزار دهنده است. همچنین اطمینان حاصل کنید که این استدلال در تمام بخش ها آورده شود و تمام فرضیه ها را به یکدیگر پیوند دهد.

4. از یک همکار درخواست کنید کار شما را بررسی کند.

یکی از مشکلاتی که سردبیران مجلات با آن ها رو به رو هستند مقالاتی است که بد نوشته شده اند. این موضوع ممکن است به این دلیل باشد که زبان اول نویسنده انگلیسی نیست و نویسنده به خود زحمت نداده است که آن را مرور و اصلاح کند.

5. یک نقد یا یک پاسخ منتشر کنید.

نوشتن نقد راه خوبی برای منتشر شدن است، به ویژه برای افرادی که در ابتدای راه ابن حرفه هستند. یک شانس است که برای نوشتن یک مطلب برای نشریه تمرین کنید و یک نسخه رایگان از کتابی که می خواهید به دست آورید. ما بیشتر نقد منتشر می کنیم تا مقاله، پس همواره به دنبال داور هستیم.

برخی نشریات، از جمله نشریه ما، پاسخ به مقالاتی که در نشریه مشابه چاپ شده بودند را منتشر می کند. سردبیران تقریبا علاقه دارند که پاسخ های مقالات گذشته را منتشر کنند زیرا این کار بحث برانگیز است.

6. خوانندگان بین المللی را فراموش نکنید.

ما با نویسندگانی مواجه می شویم که از آمریکا و یا انگلیس هستند و فکر می کنند که همه با سیستم آمریکا و انگلیس آشنا هستند. به این دلیل که ما یک نشریه بین المللی هستیم، به نویسندگانی نیاز داریم که محتوای بین المللی آشنا باشند.

7. تلاش نکنید رساله دکترای خود را در یک مقاله 6000 کلمه ای جا دهید.

گاهی اوقات افراد می خواهند یکباره همه چیز را بنویسند و چندین هدف را نشانه گیری کنند. اما این روش اصلا جواب نمی دهد. نویسندگانی که تجربه بیشتری دارند، برای یک پروژه دو الی سه مقاله می نویسند و در هر کدام یکی از جنبه های خاص کار خود را استفاده می کنند.

کار خود را ارسال کنید.

8. نشریه مناسب را انتخاب کنید.

بررسی کنید که مقاله شما در حیطه مجله ای باشد که مقاله را برای آن ارسال می کنید. این موضوع خیلی واضح به نظر می رسد اما اگر از تعداد مقالات نامناسبی که برای مجلات ارسال می شود مطلع شوید، متعجب خواهید شد. اگر نام هیچ یک از اعضای هیئت سردبیران را تشخیص ندهید نشانه بدی است. مقالات چند شماره آخر مجله را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مقالاتی مشابه موضوع مقاله شما و با همان کیفیت در آن منتشر می شود.

9. همیشه روند درست را برای ارسال مقاله طی کنید.

اکثر اوقات نویسندگان به جای اینکه ده دقیقه صرف مطالعه راهنمای نویسندگان کنند، زمان زیادی را تلف می کنند و پروسه را طولانی می کنند، درصورتی که اصلا نیاز نیست.

10. چکیده خود را در کاور لتر تکرار نکنید.

ما در کاور لتر به دنبال این می گردیم که شما فکر می کنید مهمترین و جذاب ترین قسمت مقاله شما کدام قسمت است، و چرا فکر می کنید که این مقاله برای مجله مناسب است. نیازی نیست که چکیده را تکرار کنید و یا خیلی وارد جزئیات مقاله شوید، زیرا ما خود مقاله را خواهیم خواند. کاور لتر جایی است برای تصویری از طرح کلی، به علاوه سایر اطلاعاتی که می خواهید به ما بدهید.

11. یکی از دلایل رایج برای ریجکت نقص در محتوا است.

اطمینان حاصل کنید که جایگاه تحقیق شما در میان سایر تحقیق ها، و اینکه چه کمبودهایی را رفع می کند واضح باشد. یکی از دلایل رایج برای پذیرفته نشدن مقاله پس از داوری تخصصی نقص در محتوا و یا عدم وضوح اهمیت تحقیق است.

12. در روش شناسی خود اغراق نکنید.

به نظر می رسد که در حال حاضر تشریح علمی یک متد رایج است، پس نویسندگان ادعا کرده اند بسیاری از مقالات ارسال شده مطابق این روش است. اگرچه، با بررسی های دقیق تر، استاندارد محدودتری برای داده ها مشخص شد. چندین مصاحبه در یک کافه به عنوان تشریح علمی به حساب نمی آیند. در مورد ماهیت و حیطه جمع آوری داده های خود و همچنین استفاده از تئوری شفاف باشید. اگر یک بینش تئوری برای تحلیل های شما مناسب است، در استدلال ها و متن خود از آن استفاده کنید.

با بازخوردها کنار بیایید.

13. مستقیما (و با آرامش) به نظرات داوران پاسخ دهید.

وقتی بعد از اصلاحات، مجددا مقاله را ارسال می کنید، خلاصه ای از تغییراتی که به تناسب پیشنهادات داوران اعمال کرده اید را نیز ضمیمه آن کنید. به واقعیت پایبند باشید و گزافه گویی نکنید. به محض اینکه بازخوردهای داوران را ریافت کردید به آن ها پاسخ ندهید. آن را بخوانید، چند روز در مورد آن فکر کنید، در مورد آن با سایرین گفتگو کنید، و سپس به آن پاسخ دهید.

14. اصلاح و ارسال مجدد: تسلیم نشوید.

تعداد زیادی از نویسندگان که نامه "اصلاح و ارسال مجدد را دریافت می کنند تسلیم می شوند. اما بسیاری از نویسندگان که دست نوشته آن ها نیاز به اصلاح کلی دارد تا زمانی که مقاله آن ها منتشر شود تسلیم نمی شوند. احمقانه است که از موانع سخت عبور کنید و سپس تسلیم شوید.

15. قابل قبول است که داوران را با دلایل و توجیهات مناسب به چالش بکشید.

اگر توجیه خوبی دارید، قابل قبول است که پیشنهادات داور را نپذیرید، و یا محترمانه با او گفتگو کرده و دلایل صحیح نبودن اظهارات او را عنوان کنید. یک توضیح منطقی توسط سردبیران پذیرفته خواهد، به ویژه وقتی که مشخص باشد شما تمام بازخوردها را مطالعه کرده و برخی از آن ها را پذیرفته اید.

16. به زمان چاپ مقاله خود فکر کنید.

امتیاز برخی نشریات نسبت به سایر نشریات بیشتر است و این موضوع ریسک پذیرفته نشدن مقاله شما را بالا می برد. نویسنده باید به این فکر کند که آیا نیاز دارد مقاله اش هرچه زودتر منتشر شود یا خیر، زیرا این روند در برخی از نشریات طولانی تر است. بعضی نشریات، وقتی مقاله را پذیرش می کنند آن را در وبسایت نشریه نیز قرار می دهند. اگر شما برای یک مصاحبه کاری آماده می شوید و نیاز دارید که نشان دهید کار ما قابل انتشار است، این موضوع مهم است.

17. به یاد داشته باشید: وقتی مقالات منتشر شده را می خوانید فقط نسخه تمام شده را می بینید.

انتشار مقاله در نشریات معتبر برای هر شخصی چالش برانگیز است، اما شاید برای سایر مردم آسان تر به نظر رسد. وقتی شما مقالات منتشر شده را می خوانید، فقط نسخه آخر را می خوانید. نه پیش نویس اولیه، نه اصلاح و ارسال مجدد، نه هیچ نسخه ابتدایی، و نه هیچ یک از کست ها را نخواهید دید.

نام نویسنده: سینا لطفی


   رای :
:این مطالب را با دیگران اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

پیش از ارسال مقاله برای یک نشریه، باید آن را با فرمت آن نشریه تطبیق دهید. در این بخش فرمت مقاله isi را بررسی خواهیم کرد. ... [لینک]

چاپ مقاله علمی در نشریات داخلی و خارجی در سال های اخیر بسیار رواج پیدا کرده است. دانشجویان و محققان ماه ها یا سال ها تلاش می کنند تا پژوهش های خود را در قالب یک مقاله ... [لینک]

الزویر یکی از بزرگترین ناشران علمی در دنیا است که دانشجویان و پژوهشگران به خوبی با آن آشنا هستند. در این بخش به هزینه چاپ مقاله در الزویر می پردازیم. ... [لینک]


.
مقالات مرتبط
مقاله نویسی – فرمت بندی مقاله isi و مقالات علمی
پیش از ارسال مقاله برای یک نشریه، باید آن را با فرمت آن نشریه تطبیق دهید. در این بخش فرمت مقاله isi را بررسی خوا...
۱۳۹۹-۰۳-۰۳
مراحل چاپ مقاله – نکات مهم در روند چاپ مقاله
چاپ مقاله علمی در نشریات داخلی و خارجی در سال های اخیر بسیار رواج پیدا کرده است. دانشجویان و محققان ماه ها یا سا...
۱۳۹۹-۰۲-۳۱
نشریات الزویر – هزینه چاپ مقاله
الزویر یکی از بزرگترین ناشران علمی در دنیا است که دانشجویان و پژوهشگران به خوبی با آن آشنا هستند. در این بخش به ...
۱۳۹۹-۰۲-۳۰
نشریات علمی پژوهشی – زمان و هزینه چاپ
نشریات علمی پژوهشی معتبرترین نشریات در بین نشریات داخلی هستند. سوالی که برای اغلب افراد به وجود می آید در مورد م...
۱۳۹۹-۰۲-۲۹
شرایط و نحوه چاپ مقاله در نشریات ISI
چاپ مقاله ISI برای تقویت رزومه از لحاظ کاری و علمی بسیار مورد اهمیت می باشد. از این رو بسیاری از اهالی علم به دن...
۱۳۹۹-۰۲-۲۸
روند اخذ پذیرش و چاپ مقالات ISI
یکی از امتیاز آورترین روش ها در کسب امتیاز علمی و تحصیلی، اخذ پذیرش مقاله ISI می باشد. چاپ مقاله ISI در این سال ...
۱۳۹۹-۰۲-۲۴
عوامل ریجکت مقاله در فرآیند داوری
بسیاری از افراد فعال در عرصه های علمی علاقه مند به نگارش مقاله و چاپ آن در نشریات علمی هستند. نگارش مقاله 50 درص...
۱۳۹۹-۰۲-۲۳
چگونگی استخراج مقاله از پایان نامه و رساله
یکی از راه ها برای چاپ مقاله در نشریات معتبر، استخراج مقاله از پایان نامه است. اما این کار چگونه انجام می شود؟ د...
۱۳۹۹-۰۲-۲۳
هزینه چاپ مقاله در نشریات مختلف
برای اینکه مقاله شما دیده شود، باید آن را در نشریات معتبر به چاپ برسانید. طبیعی است که هر یک از نشریات هزینه مشخ...
۱۳۹۹-۰۲-۲۱
مدت زمان لازم برای پذیرش مقالات ISI
همانطور که چاپ مقاله ISI طرفداران زیادی در بین دانشجویان و محققان دارد، زمان چاپ مقاله نیز موضوع مهمی می باشد. ز...
۱۳۹۹-۰۲-۲۰
موسسه اندیشمند پیشرو در اریه خدمات پژوهشی
انجام مقاله

انجام مقاله یک امر مهم جهت نشر نتایج حاصله از یک پژوهش موفق می باشد. مقاله نویسی و اکسپت مقاله گام های بسیار زیاد و پیچیده ای را نیازمندند و تیم تخصصی اندیشمند جهت تسهیل درسیر این روند به یاری محقق [...]

۱۳۹۷-۰۵-۱۷

محبوب ترین مقالات
فرضیه چیست؟

فرضیه به تعریف ساده، یک حدس علمی است که برای یک مطالعه یا تحقیق ایجاد شده است. اکثر مواقع، روش های علمی مانند مشاهده، بررسی و آزمایش برای تست کردن چنین قضیه هایی به کار گرفته می شوند. اگرچه، حقیقت ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
چگونه یک مقاله را شروع کنیم؟

در نهایت تصمیم گرفته اید که مقاله نوشتن را شروع کنید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید. این تصمیم بسیار سختی است. ما به شما کمک می کنیم تا از این مانع عبور کنید. ... [لینک]

محبوب ترین مقالات
ارسال مقاله

این متن به شما کمک می کند که در مورد منتشر کردن مقاله در مجلات علمی اطلاعات کسب کنید. نشریه مناسبی پیدا کنید و شانس خود را افزایش دهید. ... [لینک]

آخرین فهرست مقالات
اپلای و بورسیه تحصیلی

در سال 2010 در حدود 34 میلیون نفر در کانادا زندگی می کردند. کانادا به عنوان یک کشور دارای سه قشر بنیانگذار است: بومی، فرانسوی و انگلیسی. با این حال در طول تاریخ کشور مهاجرت همچنین نقش مهمی در ایجاد ... [لینک]

موسسه اندیشمند

با توجه به این منظور که راهنمایی و آموزش از ارکان اصلی رشد و ارتقای هر جامعه می باشد. از این رو موسسه پژوهشی اندیشمند با سالها تجربه در زمینه آموزش، پژوهشی و انتشارات در راستای نیل به این اهداف گام برداشته است. پایه های عمارت دانش اندیشمند بر اساتید و محققین توانمند این شرکت استوار است و کلیه آموزشات در قالب مقاله نویسی، چاپ مقاله، انجام پایان نامه، انجام طرح های پژوهشی، چاپ کتاب و ... به متقاضیان محترم ارائه می گردد. بدیهیست اساتید و محققین محترم از ابتدا تا انتهای پروژه در کنار شما بوده و گام به گام شما را در رسیدن به مقصود خود همراهی می نمایند. همچنین تیم اندیشمند جهت دسترسی پژوهشگران ارجمند به مقالات و مراجع روز دنیا کلیه این منابع را به صورت رایگان در بخش دانلود ها در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار داده  و اخبار روز آکادمیک نیز هر روز بیشتر...

لیست اخبار

اعتراض رئیس دانشگاه سوره به رایگان نبودن اینترنت ها
رئیس دانشگاه سوره عنوان کرد: اپراتورها از ارائه اینترنت رایگان برای سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها اطلاعی ندارند. [...]
طراحی شبکه ابر رایانش ملی به منظور دسترسی یکپارچه مراکز آموزش عالی
مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: یک شبکه ابر رایانش ملی با هدف دسترسی یکپارچه مراکز آموزش عالی طراحی خواهد شد. [...]
عملکرد دانشگاه ها در سه ماه اخیر
معاون آموزشی وزیر علوم عنوان کرد: یکی از گزینه های ما برای دانشجویان جدیدالورود این است که از ترم بهمن تحصیل خود را آغاز کنند. [...]

در باره ما

هدف موسسه اندیشمند افزایش اطلاعات و سطح توانمندی پژوهشگران در عرصه نگارش و چاپ متون علمی خود می باشد. موسسه اندیشمند خدمات بررسی، مشاوره، آموزش، ویرایش و ... متون علمی (مقاله ، کتاب ، طرح پژوهشی و .. ) را به اساتید و پژوشگران ارجمند ارائه می نماید .تیم تخصصی اندیشمند به نویسندگان کمک میکند تا بتوانند در هر زمینه و هر رشته و به هر زبان زنده دنیا حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب به چاپ برسانند. خانواده تخصصی اندیشمند متشکل از 100 پژوهشگر شاخص در هر رشته تخصصی می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری با این شرکت در حال همکاری هستند . این شرکت از سال 1393 آغاز به کار نموده و تاکنون بیش از 4000 پروژه تحقیقاتی را مدیریت نموده و به سر انجام رسانده است . خدمات ما صرفا مشمول پژوهشگران نبوده و خدمات پژوهش جهت انجام طرح های پژوهشی به شرکت ها و سازمان ها ارائه میگردد، ا بیشتر

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری (Express Entry) یا ورود سریع

مهاجرت به کانادا برای افرادی که به دنبال کیفیت بهتر زندگی هستند، یکی از بهترین گزینه ها در جهان است. این امر فرصت های بسیاری برای پیشرفت شغلی و همچنین تقویت شخصی ایجاد می کند. در این بخش [...]


الزامات ویزای کانادا + عکس ویزای کانادا

ویزای کانادا

بسته به کشور محل اقامت شما ، اگر می خواهید به کانادا مراجعه کنید ، ممکن است نیاز به درخواست ویزای کانادا داشته باشید. در اینجا کشورهایی که برای س[...]


Humber College

دانشگاه هامبر با عنوان کالج هامبر، موسسه فناوری و یادگیری پیشرفته هامبر، در سال 1967 تأسیس شد. این دانشگاه به عنوان یک کالج عمومی با بودجه عمومی در آنتاریو در کشور کانادا فعالیت می کند. د[...]

مقاله نویسی – فرمت بندی مقاله isi و مقالات علمی

پیش از ارسال مقاله برای یک نشریه، باید آن را با فرمت آن نشریه تطبیق دهید. در این بخش فرمت مقاله isi را بررسی خواهیم کرد.

[...]

مراحل چاپ مقاله – نکات مهم در روند چاپ مقاله

چاپ مقاله علمی در نشریات داخلی و خارجی در سال های اخیر بسیار رواج پیدا کرده است. دانشجویان و محققان ماه ها یا سال ها تلاش می کنند تا پژوهش های خود را در قالب یک مقاله نگارش کرده و آن را د[...]


نشریات الزویر – هزینه چاپ مقاله

الزویر یکی از بزرگترین ناشران علمی در دنیا است که دانشجویان و پژوهشگران به خوبی با آن آشنا هستند. در این بخش به هزینه چاپ مقاله در الزویر می پردازیم.

[...]

چگونه متوجه مرتبط بودن حیطه مقاله خود با حیطه نشریه شویم؟

اسکوپ نشریه بیان کننده اهداف و حیطه موضوعی آن نشریه است. چیزی که نشریه می خواهد به آن دست پیدا کرده و آن را به خوانندگان خود برساند.

[...]

یک ناشر چه مواردی را باید رعایت کند؟

ناشران نیز در کنار نویسندگان و سایر افراد که در تولید و چاپ یک کتاب یا مقاله مشارکت دارند، باید یک سری اصول اخلاقی مربوط به نشر را رعایت کنند تا مشکلی در کار به وجود نیاید.

[...]

دست نوشته خود را برای وایلی ارسال کرده اید، قدم بعدی چیست؟

این متن شما را با مراحل تبدیل دست نوشته به کتاب آشنا می کند. اگر از ترتیب مراحل مطمئن نیستید یا سوال خاصی دارید، با مسئول پروژه خود تماس بگیرید و از او راهنمایی بخواهید.

[...]

چگونه از پایان نامه خود کتاب استخراج کنیم؟

تبدیل پایان نامه به کتاب یکی از دغدغه های این روزهای دانشجویان است. چاپ کتاب علاوه بر اینکه باعث افزای مخاطبین دانشجویان می شود، رزومه تحصیلی و کاری آن ها را نیز تقویت می کند.

[...]

نحوه انجام فصل چهارم پایان نامه کارشناسی ارشد

فصل چهارم پایان نامه کارشناسی ارشد که با عنوان تحلیل داه ها شناخته شده است، یکی از فصول مهم در انجام پایان نامه است. در این بخش محتوای این فصل را بررسی خواهیم کرد.

[...]

نکاتی در مورد نگارش فصل سوم پایان نامه کارشناسی ارشد

فصل سوم پایان نامه نیز مانند سایر فصول آن از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی این فصل را مهمترین فصل پایان نامه می دانند. در این مقاله به نکات مهم در نگارش فصل سوم پایان نامه خواهیم پرداخت[...]

چه ژورنالی برای چاپ مقاله شما مناسب است؟

در سال های اخیر، چاپ مقاله در ژورنال های داخلی و خارجی طرفداران زیادی پیدا کرده است و دانشجویان و محققان در این عرصه به رقابت پرداخته اند. در این مقاله با ژورنال های معتبر برای چاپ مقاله [...]


چگونه مقالات علمی را رایگان دانلود کنیم؟

یکی از مشکلاتی که دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری با آن مواجه هستند، عدم دسترسی به مقالات و پایان نامه های انگلیسی به روز است. تعدادی سایت داخلی و خارجی وجود دارند که با دریافت مبلغ اندکی به[...]


چگونگی رفع تشابه با استفاده از سامانه های مشابهت یاب

پدیده سرقت علمی مساله ای بسیار ناخوشایند است. به این معنی که شخصی از ایده و نوشته های شما بدون اجازه استفاده کرده و آن را به نام خود ثبت کند. این موضوع تا قبل از به وجود آمدن سیستم های مش[...]