گروه پژوهشی اندیشمند چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ ۰۳:۴۰
تلفن : 66492504,66176087
سفارش سریع

آزمون دانشجویان بین المللی

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه

آزمون یوس (YÖS) - برای دانش آموزان خارجی در ترکیه

آزمون یوس YÖS چیست؟

آزمون YÖS آزمون ورودی دانشجویان خارجی در دانشگاه های ترکیه است. این آزمون به دانشجویان این امکان را می دهد در زمینه هایی مانند پزشکی، پیراپزشکی، حقوق، روانشناسی، داروسازی، مهندسی مکانیک، معماری و موارد دیگر تحصیل کنند.

در بیشتر موارد، آزمون YÖS از 80 سؤال تشکیل شده است. تقریباً 45 سؤال در آزمون های یوس مربوط به مسائل مرتبط با ضریب هوشی (سؤالات مربوط به توانایی عمومی و سوالات هوش) است و 35 سؤال باقی مانده از ریاضیات و هندسه است.

به منظور کسب ماکسیمم نمره و آمادگی در آزمون یوس ترکیه می توانید همین امروز با هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند تماس گرفته تا از کلاسهای فشرده، نیمه فشرده و ترمیک YÖS بهره مند شوید تا به صورتی کاملاً تخصصی این آزمون را با موفقیت و به آسانی پاس کنید.

ثبت نام در آزمون YÖS:

برای اینکه بتوانید در آزمون YÖS ثبت نام کنید، ابتدا باید شرایط YÖS را برآورده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد الزامات آزمون YÖS اگر شرایط کلی را رعایت کردید، مراحل زیر را دنبال کنید. ثبت نام آزمون YÖS شامل چهار مرحله است:

مرحله اول: مرحله پیش ثبت نام

برای ثبت نام به وب سایت هُلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند مراجعه کنید:

مشاوران مجرب ما می توانند با هماهنگی و نظر شما ثبت نام شما را در دانشگاه های مختلف ترکیه انجام دهند و در کلیه مراحل از زمان ثبت نام تا انجام آزمون در کنار شما باشند.

 • برای ثبت نام به وب سایت های دانشگاه های مربوطه مراجعه کنید:
 • در بسیاری از دانشگاه ها می توانید بصورت آنلاین ثبت نام کنید. شما به یک آدرس ایمیل معتبر نیاز دارید،
 • در پیش ثبت نام باید فرم ثبت نام را تکمیل کرده و ارسال کنید. در این فرم ثبت نام ، باید شهری را انتخاب کنید که می خواهید در آن آزمون دهید.
 • باید گذرنامه خود را اسکن کرده و آن را در سیستم بارگذاری کنید.
 • پس از ارسال فرم، ایمیل تأییدیه دریافت خواهید کرد.
 • پس از دریافت تأییدیه، شماره درخواست به شما داده می شود و حساب شما در دانشگاه تنظیم می شود.
 • پس از فعال شدن حساب کاربری، باید نام کاربری و رمز ورود خود را تنظیم کنید.
 • پس از فعال سازی، یک ایمیل تأیید به شما ارسال می شود و روند ثبت نام واقعی شروع می شود.
مرحله دوم: ثبت نام
 • پس از انجام موفقیت آمیز روند پیش ثبت نام در آزمون YÖS، با مراحل ثبت نام ، ایمیلی دریافت خواهید کرد.
 • شما باید در سامانه مدرسه مربوطه در "آدای سیستمی" (“Aday Sistemi”) ثبت نام کنید. (بیشتر پیوندها از طریق ایمیل ارسال می شوند).
 • در مرحله بعد مهم است که گذرنامه خود را بارگذاری کرده باشید. شهری که برای آزمون می روید نیز باید وارد شود.
 • تمام سطوح باید تکمیل شوند!
 • سپس با مراحل پرداخت آشنا خواهید شد.
 • پرداخت با کارت اعتباری امکان پذیر است اگر برای انتقال پول با مشکل مواجه شدید هُلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند می تواند شما را در پرداخت آنلاین یاری نماید و سپس رسید انتقال باید در سیستم بارگذاری شود.
 • پس از تکمیل موفقیت در پرداخت، باید منتظر بمانید تا پنجره تأیید ظاهر شود. با انتقال ، این روند کمی بیشتر از پرداخت کارت اعتباری طول می کشد.
 • سپس یک پیام تأیید پرداخت دریافت خواهید کرد و تأیید می شود که ثبت نام شما در آزمون YÖS با موفقیت انجام شده است.
مرحله سوم: بررسی ثبت نام

می توانید وضعیت ورود خود را در سیستم پیگیری کنید. برای تغییر تاریخ های آزمون یوس (YÖS) می توانید این مورد را در سیستم پیگیری کنید. اطلاعات بیشتر در مورد آزمون YÖS آنها نیز در سیستم موجود است.

مرحله چهارم: شرکت در امتحان

ثبت نام قبلاً با فرآیند سوم انجام شده است. ایمیلی دریافت خواهید کرد که کارت مشارکت در امتحان شما تکمیل شده است. اگر نامه الکترونیکی دریافت نکردید، سیستم را مجدداً بررسی کنید در آنجا مشاهده می شود.

توجه: این کارت را پرینت کنید با استفاده از این کارت می توانید در آزمون (های) YÖS شرکت کنید.

با آزمون YÖS کدام برنامه ها را می توان مطالعه کرد؟

لیست رشته هایی که می توان با آزمون YÖS تحصیل کرد توسط خود دانشگاهها منتشر شده است. ما این موارد را به صورت خلاصه ذکر کرده ایم.

با آزمون YÖS می توانید در دو دانشگاه خصوصی و دولتی ترکیه اقدام کنید.

توجه به این نکته مهم است که برخی دانشگاه ها در زمینه هنرهای تجسمی و موسیقی در حال انجام به اصطلاح "تست های ویژه استعدادیابی" هستند.

همچنین؛ متقاضیان برای ارائه درخواست به آکادمی های ارتش و پلیس باید شرایط ویژه این آکادمی ها را رعایت کنند.

نتایج امتحانات توسط خود دانشگاه ها اعلام می شود. تعداد مکانهای تحصیلی برای رشته های مربوطه دانشگاه های ترکیه در سال 2018 را می توان در اینجا مشاهده کرد.

اطلاعاتی درباره:
 • مطالعات پزشکی در ترکیه
 • مطالعات پیراپزشکی درترکیه
 • مطالعات روانشناسی در ترکیه
 • مطالعه دندانپزشکی در ترکیه
 • مطالعه حقوق در ترکیه

چه تعداد دانشجو در آزمون YÖS شرکت می کنند؟

براساس YÖK ، در مجموع 39،037 متقاضی در آزمون های یوس 2018 شرکت کردند. در دو سال گذشته، تعداد دانشجویان خارجی در ترکیه دو بار افزایش یافته است. بین سال های 2019 و 2023 پیش بینی می شود که به 100،000 داوطلب افزایش یابد.

موضوعات مورد علاقه دانشجویان در دانشگاه ها کدام است؟
 • پزشکی انسانی (ترکی)
 • پزشکی انسانی (انگلیسی)
 • پیراپزشکی
 • دندانپزشکی
 • مدیریت کسب و کار
 • قانون
 • اقتصاد
 • الکترواِنس فالوگرافی
 • روانشناسی
 • معماری
 • داروی دامپزشکی

متقاضیان شرکت کننده در آزمون YÖS چه کشورهایی می باشند؟

دانش آموزان از سراسر جهان در آزمون YÖS شرکت می کنند. بیشتر دانشجویان از آذربایجان، ترکمنستان، ایران، ترکیه، سوریه، آلمان، بلغارستان، افغانستان، قرقیزستان، آفریقا: تانزانیا، کنیا، مالاوی، مصر و تونس هستند.

آزمون YÖS و ارتباط آن با مدرک دبیرستان:

معدل دبیرستان هیچ تاثیری در آزمون YÖS ندارد. نمرات نهایی یک فاکتور محسوب نمی شود. هیچ مزیتی برای آزمون یوس ندارد. در نتیجه، فقط نتایج آزمون YÖS لازم است تا در دانشگاه های ترکیه اعمال شود.

چه مدرک دبیرستانی داشته باشید، چه یک مدرسه جامع یا حتی Acik Lise اهمیتی ندارد. دوره های عملکرد و پایه نیز هیچ نقشی ندارند.

 تنها الزامات این است که آنها دارای مدرک دبیرستان باشند، که در ترکیه با "Lise Diplomasi" برابر است. دانشجویان دارای دوره های Abitur و همچنین Acik Lise مجاز به شرکت در آزمون هستند.

شش راه برای ورود و تحصیل در دانشگاه های ترکیه

در ترکیه حدود 200 دانشگاه وجود دارد. بیشتر آنها دانشگاه های دولتی (حدود 120) و بقیه دانشگاه های خصوصی هستند. ما به عنوان مجری دوره های تخصصی آزمون یوس در ایران و به خصوص تهران و پذیرش در دانشگاه های ترکیه را در دسته بندی های مختلف طبقه بندی کرده ایم تا بتوانیم در انتخاب دانشگاه و برنامه بهتر به شما کمک کنیم برای این منظور حتماً به صفحه کلاسهای آمادگی آزمون یوس 2020 و 2021 سر بزنید تا با دوره های تخصصی ما آشنا شده و بالاترین درصد این آزمون را تضمین نمائید.

1- دانشگاههای برتر دولتی (عمومی) به زبان انگلیسی تدریس می کند.

آنها تقریباً آموزش رایگان شهریه را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، با این وجود شما باید در آن دانشگاه ها پذیرش بگیرید و مجبور شوید معدل عالی دانشگاهی و همچنین نتایج عالی Toefl IBT یا IELTS را به زبان انگلیسی ارائه دهید. نمونه چنین دانشگاه هایی؛ دانشگاه فنی خاورمیانه- METU ، دانشگاه بسفور استانبول و دانشگاه فنی استانبول.

این دانشگاه ها هزینه دانشگاه های کم شهریه یا شهریه بسیار پایین دارند که براساس برنامه و دانشگاه بین 500 تا 2000 دلار در سال متغیر است. به دلیل استانداردهای بالا، ورود به این دانشگاه ها بسیار رقابتی است و باید یک امتحان ویژه بین المللی دانشجویی به نام آزمون "YOS" (که مهارت های ریاضی ، تفکر تحلیلی و حل مسئله را اندازه گیری می کند) بدهید ، همچنین باید نمرات عالی دبیرستان و نمره عالی تافل یا آیلتس برای اثبات زبان انگلیسی خود را تهیه کنید.

به منظور ورود به دانشگاه های برتر دولتی در ترکیه، ما به دانشجویان خود توصیه می کنیم سال اول به ترکیه بیایند تا از طریق یکی از مراکز آماده سازی ما برای YOS و TOEFL / IELTS آماده شوند. چنین آماده سازی معمولاً ممکن است تا یک سال تحصیلی طول بکشد. در حالی که شما YOS و امتحان انگلیسی می گذرانید، ما برای کمک به برنامه های برتر دانشگاه به شما کمک می کنیم.

2- دانشگاه های برتر بنیاد (خصوصی)

برخی از دانشگاه های خصوصی در ترکیه از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار بوده و در رده بندی دانشگاه های برتر جهان قرار دارند. نمونه چنین دانشگاه هایی با رتبه های بالا عبارتند از: دانشگاه (بیلکنت) Bilkent ، دانشگاه (سابانجی) Sabanci ، دانشگاه (کوچ) Koc.

ورود به دانشگاه های برتر خصوصی دارای شرایط رقابتی است. آنها نیازی به امتحان YOS ندارند، اما آنها در دبیرستان به دنبال نمرات خوب هستند - معمولاً 80٪ متوسط. زبان تدریس در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی است ، بنابراین شما از TOEFL IBT / IELTS به نمره بالایی احتیاج دارید یا برای گذراندن یک سال در برنامه آمادگی زبان انگلیسی دانشگاه آماده هستید.

اگر به این مدارس علاقه مند هستید، می توانیم اعتبارات شما را ارزیابی کنیم به شما می گوییم شانس شما چیست و از طریق برنامه درخواست از طریق شبکه ما با این مدارس به شما کمک می کنند. اگر نمره قبولی خوبی دارید و همچنین نمره IELTS یا TOEFL را دارید می توانید از طریق هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند بصورت آنلاین اقدام کنید. در غیر اینصورت ما به شما دانشگاههایی توصیه می کنیم برای یک دوره آمادگی سال تحصیلی در ترکیه در یکی از مراکز آمادگی ما به ترکیه بیایند.

3- برنامه های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های دولتی

این برنامه ها در بین دانشجویان بین المللی بسیار مورد تقاضا هستند گرچه تعداد نقل قول ها بسیار محدود است. بنابراین شانس پذیرش بویژه در دانشگاه های برتر بسیار کم است.

به منظور افزایش شانس پذیرش در این برنامه ها، توصیه می کنیم ضمن بهبود مهارت های زبان ترکی خود در مراکز آمادگی ما، حداقل یک سال از آمادگی آزمون YOS را دنبال کنید. در طول تحصیل ما به شما در برنامه های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی کمک خواهیم کرد. ما به شما کمک می کنیم تا در مدارس پزشکی در ترکیه آماده شوید.

4- برنامه های بنیادی (خصوصی) پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی

دانشگاههای خصوصی خوبی در ترکیه وجود دارند که دارای مدرک پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی هستند. تعداد فضاهای موجود برای دانشجویان بین المللی بیشتر از دانشگاه های دولتی است، بنابراین شما شانس بهتری برای پذیرش دارید. برای پذیرش، باید در دوره دبیرستان نمرات خوبی داشته باشید و بسته به دانشگاه آمادگی پرداخت بین 10 تا 25 هزار دلار را داشته باشید. زبان تدریس در برخی برنامه ها انگلیسی است و برخی از آنها ترکی.

ما می توانیم به شما در ارائه برنامه مناسب بر اساس اعتبار شما و یک برنامه موفق کمک کنیم. شما می توانید بصورت آنلاین فرم ارزیابی ما را تکمیل نمائید.

5- سایر دانشگاههای بنیاد (خصوصی)

ترکیه طی 15 سال گذشته دانشگاه های بنیاد (خصوصی) زیادی داشته است. این دانشگاه در حال حاضر حدود 80 دانشگاه خصوصی دارد. تقریباٌ بیش از نیمی از این دانشگاه ها در استانبول مستقر هستند. مابقی در آنکارا، ازمیر و دیگر شهرهای آناتولی مستقر هستند. قبرس شمالی همچنین حدود 8 دانشگاه خصوصی دارد که دانشجویان بین المللی زیادی در آن حضور دارند.

اگر استانداردهای پذیرش دانشگاه های برتر خصوصی را رعایت نکنید، رقابت های کمتری وجود دارد که ما می توانیم برای پذیرش به شما کمک کنیم. شهریه می تواند به اندازه 4000 دلار در سال باشد اما به طور متوسط ​​8000 دلار است. زبان تدریس بیشتر انگلیسی است اما برخی از برنامه های متوسط ​​ترکی نیز وجود دارد. معدل مورد نیاز دبیرستان حدود 60٪ است.

ما دانشجویان بین المللی را در تمام دانشگاه های خصوصی در ترکیه قرار می دهیم. از طریق ابزار برنامه آنلاین ما می توانید دانشگاه های خصوصی و مدارک تحصیلی آنها را جستجو کرده و درخواست خود را بصورت آنلاین انجام دهید. ما ظرف مدت 3 ماه از دانشگاه ها پاسخ می گیریم.

6- سایر دانشگاه های دولتی (آزمون Kunib e-YÖS)

به غیر از دانشگاه های برتر سطح رقابتی و برنامه های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مورد توجه ویژه ، انتخاب های دیگری نیز برای دانشگاه های دولتی وجود دارد که دارای مدرک هایی در رشته های مهندسی، تجارت و اقتصاد، علوم اجتماعی، هنر و غیره می باشند. سالانه 300 دلار در برخی از این دانشگاه ها. زبان تدریس بیشتر به زبان ترکی است و امتحان YOS لازم است. (برای آزمون YOS نیازی به دانش زبان ترکی نیست). برای شرکت در دوره های تخصصی آزمون یوس و برای اینکه درصد بالای 90 را در این آزمون کسب نمائید می توانید به وبسایت http://andishmandproject.com/yus_test_classes مراجعه کنید و پس از مطالعه شرایط فرم ارزیابی را به منظور ثبت نام در دوره های آزمون یوس ترکیه پر نموده و در کلاس شرکت نمائید.

از طریق تحصیل در ترکیه این شانس را برای خود افزایش خواهید داد که در دوره های بالاتر تحصیلی براحتی از دانشگاه های آمریکا، کانادا و اروپا پذیرش تحصیلی و کاری بگیرید.

آزمون یوس (YÖS) چیست؟

آزمون یوس (YÖS) یک آزمون شناخته شده بین المللی در ترکیه است که توسط اکثر دانشگاه های ترکیه انجام می شود. آزمون یوس (YÖS) Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı است.

کلیه دانش آموزانی که دارای مدرک دبیرستان (دارای مدرک دانشگاهی) هستند می توانند بدون در نظر گرفتن معدل خود در این آزمون شرکت کنند. این آزمون در مکانی برگزار می شود، که توسط دانشگاه درون پردیس آن تعیین می شود. دانشجویان برای شرکت در این آزمون باید در آزمون یوس (YÖS) ورودی دانشگاه شرکت کنند. تنها دانشگاهی که دانشجو می تواند در این آزمون در کشور خود شرکت کند، دانشگاه استانبول است. 65 کشور وجود دارد. کشورها و هزینه این آزمون از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است، اما اکثر دانشگاه ها نزدیک به 100 TL (لیره ترکیه) هزینه دارند که با انتقال بانکی به حساب دانشگاه پرداخت می شود.

منابع آمون یوس (YÖS) ترکیه چیست؟

دو کتاب ریاضیات (دو سطح) ، برای گروه اطلاعات و گروه مهندسی، دو کتاب برای اطلاعات قبلی (سوالات سالهای گذشته) و کلیه کتابها متعلق به شرکت ترکی Metropol است. آماده سازی برای آزمون یوس (YÖS) از 4 تا 6 ماه نیاز است.

ثبت نام و ورود به دانشگاه برای همه دانشگاه ها از آوریل تا ژوئن (از فروردین تا خرداد) خواهد بود اما همچنان یک آزمایش توانایی شما در ریاضیات است که غالباً نیازی به دانستن منطق سؤال برای شفاف سازی در همان موضوع نیست و در اینجا از نادیده گرفتن کلمه سوال در هر زبانی در درک سؤال و میزان آزمون روی دانش آموزان تأثیر نمی گذارد اما اکثر دانشگاهها به انگلیسی و ترکی و عربی نیز ترجمه شده اند برخی دانشگاه ها ، امتحان YOS منحصراً برای آزمون دروس ریاضیات است.

آزمون یوس (YÖS) آزمون ورودی دانشجویان خارجی در دانشگاه های ترکیه است. این آزمون به دانشجویان این امکان را می دهد در زمینه هایی مانند پزشکی، پیراپزشکی، حقوق، روانشناسی، داروسازی، مهندسی مکانیک، معماری و موارد دیگر تحصیل کنند.

در بیشتر موارد، آزمون YÖS از 80 سؤال تشکیل شده است. تقریباً 45 سؤال در آزمون های یوس مربوط به مسائل مرتبط با ضریب هوشی یا همان IQ، سؤالات مربوط به توانایی عمومی و سوالات هوش) است و 35 سؤال باقی مانده از ریاضیات و هندسه است.

به منظور کسب ماکسیمم نمره و آمادگی در آزمون یوس ترکیه می توانید همین امروز با هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند تماس گرفته تا از کلاسهای فشرده، نیمه فشرده و ترمیک YÖS بهره مند شوید تا به صورتی کاملاً تخصصی این آزمون را با موفقیت و به آسانی پاس کنید.

جهت یادآوری:

بیشتر دانشگاه ها 40 سوال در ریاضیات، 35 رشته هوش و 5 رشته مهندسی دارند اما لزوماً تعداد اینگونه نیست. این آزمایشی است که معیارهای مشترک زیادی در بین دانشگاه ها ندارد زیرا در پایان به نوع دید دانشجویان در روش مرتب سازی دانشجویان بستگی دارد، تعداد دانشگاه ها بسیار زیاد است، بنابراین باید این درصد ها و جزئیات را بدانید هر آزمون قبل از شروع ثبت نام و آنچه برای تعیین میزان ورود شما به یک درجه عالی از شما خواسته شده است ، اولویت را در خرید و فروش قرار می دهد.

رویکرد هر آزمون (برای هر دانشگاه خاص) در سایت خود هر دانشگاه اعلام شده است و در کلیه موارد، اکثر دانشجویان معمولاً از درخواست این نوع آزمون فاصله می گیرند.

مشکلات و معایب آزمون یوس (YÖS) چیست؟

مشکل آزمون یوس (YÖS)، استقلال امتحان و ارائه آن در هر دانشگاه از یک طرف است ، که منجر به مشکل تشخیص این امتحان بین دانشگاه های ترکیه با یکدیگر می شود. برخی دانشگاه ها لیستی از دانشگاه هایی را صادر می کنند که امتحانات خود را به رسمیت می شناسند، در حالی که دانشگاه هایی که تقاضای زیادی از دانشجویان دارند، به خصوص در شهر من استانبول و آنکارا که فقط امتحانات را بشناسند و از ارائه هیچ آزمون دیگری برای دانشگاه دیگر امتناع ورزند. در هر صورت ، اولویت پذیرش دانشجو در همان دانشگاه آزمایش می شود.

بنابراین ، بسیاری از دانشجویان به منظور افزایش شانس خود برای دریافت مدرک بالا و اخذ درجه تمایز زیاد برای هر دانشگاه ، به بیش از یک آزمون برای بیش از یک دانشگاه مراجعه می کنند، که از این تعداد شرکت کننده بالایی از دانشجویان به ویژه در شهرهای استانبول است. دانشگاه ها برای مراجعه به این آزمون از اختصارات مختلف استفاده می کنند. آنها معمولاً کلمه "YOS" را قبل از آن قرار می دهند و مخفف خود دانشگاه را قرار می دهند تا استقلال آن آزمون را نشان دهد.

چه کسانی می توانند در آزمون یوس YOS (آزمون بین المللی دانشجویی) شرکت کنند؟

اگر دانشجوی بین المللی هستید که حداقل از دبیرستان فارغ التحصیل شده اید، یا از هر موسسه ای که با شرایط دبیرستان در ترکیه برابر باشد، می توانید در آزمون بین المللی دانش آموزان یعنی آزمون یوس YOS شرکت کنید. علاوه بر آن، شما باید شرایط ثبت نام را تعیین کنید که توسط مؤسسات آموزش عالی مورد نظرشان تعیین می شود. در ترکیه، هر مؤسسه و دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین المللی شرایط و ترجیحات مختلفی دارد. بنابراین، ابتدا باید لیستی از شرایط دانشگاه یا انستیتوی مورد نظر خود را تهیه کنید.

نکته مهمی که باید بدانید، سوالات توسط OSYM تهیه نشده است. دانشگاه ها گرد هم می آیند و سوالات YOS را به تنهایی تهیه می کنند. اگر تصمیم دارید در آزمون YOS برای آموزش در ترکیه شرکت کنید. شما باید درک کنید که چه سؤالاتی را در طول امتحان تجربه خواهید کرد.

شرایط و قوانین آزمون یوس (YOS): چه نوع سؤالاتی در YOS وجود دارد و شامل چند سؤال می باشد؟

امتحان یا آزمون یوس (YOS) از دو بخش تشکیل شده است. آزمون مهارتهای یادگیری پایه و آزمون ترکی. مهارتهای یادگیری اساسی شامل مهارتهای اساسی زندگی روزمره و مهارتهای ارتباطی اساسی است. به عنوان مثال ، آزمون یوس (YOS) تلاش می کند تا بفهمد آیا شما صلاحیت زندگی در ترکیه را برای زندگی روزمره خود بدون نیاز به کمک دارید یا خیر. ترکیش تست شامل بسیاری از سؤالات در مورد قوانین دستور زبان زبان ترکی و برخی از عبارات، ضرب المثل ها و افعال بیان است که در زندگی روزمره ترکیه وجود دارد.

زبان آزمون یوس (YOS) چیست؟

زبان آزمون یوس (YOS) (آزمون بین المللی دانشجویان) به زبان ترکی و انگلیسی است. این امتحان توانایی زبان خارجی و دانش فرهنگی شما در مورد ترکیه را آزمایش می کند. ولی برای این آزمون نیازی به دانش زبان ترکی نیست فقط کافیست زبان ریاضیات رو بلد باشید.

چگونه خود را برای آزمون یوس (YOS) آماده کنید؟

اگر می خواهید خود را برای امتحان یوس (YOS) و یا آزمون یوس (YOS) به درستی آماده کنید، می توانید در دوره های تخصصی آزمون یوس (YOS) هلدینگ مهاجرتی و آموزشی اندیشمند با دارا بودن اساتید قوی المپیادی و برجسته کشور شرکت نمائید.

هنگام آماده سازی برای آزمون یوس (YOS) از چه موادی باید استفاده کنید؟

شما می توانید از فرهنگ لغت ترکی استفاده کنید و می توانید به صورت آنلاین در مورد سؤالات YOS جستجو کنید با این نوع اطلاعات می توانید خود را برای امتحان آماده کنید.

آزمون یوس YÖS یک آزمون ورودی برای دانشجویان خارجی یا بین المللی است که مایل به تحصیل در دانشگاه های ترکیه هستند. این امتحان توسط وزارت آموزش عالی در ترکیه (YÖK) تأیید شده است، قبل از این، آزمون یوسYÖS فقط در دانشگاه های ایالتی و دولتی برگزار می شد اما بعدها دانشگاه های خصوصی شروع به برگزاری این نوع امتحان کردند.

علاوه بر این، آزمون یوسYÖS بیشتر در دانشگاه خصوصی با آزمون اصلی یوس YÖS متفاوت خواهد بود، که با نتایج آزمون یوس YÖS از دانشگاه خصوصی نمی توانید برای دانشگاه دولتی اقدام کنید. هرچند که الگوی امتحان هنوز همان نسخه اصلی باشد اما دانشگاههای خصوصی ممکن است محتوا و نوع سؤال را تغییر دهند.

نسخه اصلی آزمون یوس YÖS دو بخش دارد که شامل:

1-بخش اول شامل سؤالاتی از زمینه های مختلف دانش است و بررسی مهارت های اساسی و ریاضی است. آزمون "مهارت های اصلی یادگیری" استدلال انتزاعی را ارزیابی می کند. سؤالات وابستگی کمتری به زبان دارند اما توضیحات به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود. آزمون یوس YÖS شامل 80 سوال می باشد که 45 سؤال آن هوش یا همان IQ و 35 سؤال دیگر نیز ریاضی و هندسه است.

2-بخش دوم درک متقاضی از زبان ترکی نوشته شده را ارزیابی می کند. (توجه داشته باشید - دانشگاه های خصوصی این قسمت دوم را رد می کنند زیرا بیشتر آنها برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند).

مدت زمان آزمون یوس YÖS چقدر است؟

مدت زمان آزمون یوس YÖS بستگی به دانشگاه های ترکیه دارد در کل از 60 دقیقه تا 140 دقیقه متغیر می باشد. در اصل آزمون یوس YÖS برای پذیرش در دانشگاه های دولتی، این قسمت از امتحان 60 دقیقه طول می کشد.

این امتحان توسط مرکز انتخاب و قرارگیری دانش آموزان (YSYM) تنظیم و اداره می شود. نتایج این آزمون فقط برای دانشجویانی که مایل به ثبت نام در برنامه های کارشناسی ارشد هستند اعمال می شود. دانشجویان در حال حاضر در برنامه های کارشناسی ارشد که به دنبال انتقال هستند ثبت نام کرده اند و همچنین کسانی که مایل به دنبال برنامه های تحصیلات تکمیلی هستند، باید مستقیماً به موسسات مورد نظر خود مراجعه کنند.

بیشتر دانشگاههای دولتی و خصوصی شناخته شده نتایج آزمون یوس YÖS در آزمون های بین المللی یا دیپلم دبیرستان را می پذیرند. آزمون یوس YÖS در بسیاری از دانشگاه ها برگزار می شود و شما باید شرایط ورود به دانشگاه را که می خواهید برای آن اقدام کنید بخوانید زیرا برخی از آنها نیازی به YÖS ندارند نتایج موضوع کنکور هندسه، علوم اجتماعی، ریاضیات و سوالات زبان ترکی است.

چه تعداد از شرکت کنندگان در آزمون یوس YÖS شرکت می کنند؟

تقریباً 9،200 نامزد از کشورهای مختلف در آزمون یوس YÖS شرکت می کنند. برخی از مراکز برگزاری آزمون یوس (YÖS)

این امتحان توسط دانشگاههای ترکیه ارائه می شود که برخی از آنها عبارتند از:

تاریخ آزمون یوس (YÖS)، نحوه ثبت نام آزمون یوس (YÖS) 2020، ظرفیت دانشگاه های ترکیه و هزینه آزمون یوس (YÖS) 2020

سؤالات متداول دانش آموزان پیرامون آزمون یوس (YÖS)

1-چگونه متقاضیان می توانند برای YÖS درخواست دهند؟

پاسخ: برنامه های آزمون یوس YÖS از طریق سیستم برنامه تکمیل می شوند. برنامه ها در طی دوره درخواست پذیرفته می شوند. متقاضیان باید فرم درخواست نامزد را پر کنند و با هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند تماس گرفته و در آزمون های یوس (YÖS) ثبت نام کنند.

2-متقاضیان چگونه می توانند هزینه آزمون یوس (YÖS) را بپردازند؟

پاسخ: متقاضیان آزمون یوس (YÖS) باید مبلغی را که هر دانشگاه تعیین کرده است برای منطقه تعیین شده در امتحان از طریق حسابهای هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند در ترکیه قابل پرداخت است.

3-آیا متقاضیان می توانند هزینه آزمون یوس (YÖS) را مطالبه کنند؟

پاسخ: متقاضیانی که هزینه آن را پرداخت می کنند، اما به هر دلیلی تصمیم می گیرند که آزمون ندهند، یا کسانی که درخواست آنها نامعتبر است، یا کسانی که از سالن آزمون یوس (YÖS) اخراج شده اند، یا مجاز به نشستن در آزمون نیستند، یا کسانی که در امتحان شکست خورده اند، یا برگه های امتحان آنها به هر دلیلی نامعتبر باشد نمی توانند هزینه های پرداخت شده را مطالبه کنند. هزینه سهمی که آنها پرداخت می کنند در تاریخ های آزمون آینده قابل اعتبار نیست. برنامه های افرادی که هزینه سهم خود را پرداخت نکرده اند پذیرفته نمی شوند.

4-آزمون یوس (YÖS) شامل چه سؤالاتی می شود؟

پاسخ: آزمون یوس (YÖS) شامل آزمون مهارتهای یادگیری پایه است که شامل 80 سؤال (40 سؤال مهارتهای اصلی یادگیری و 30 سوال ریاضی و 10 سؤال هندسه) است و این سؤالات با هدف ارزیابی تواناییهای استدلال انتزاعی متقاضیان و دانش آنها از ریاضیات انجام شده است. این آزمون عمدتاً روی گرامر تمرکز ندارد. علاوه بر این، دستورالعمل سؤالات ترکی، عربی، فارسی و انگلیسی نیز وجود دارد.

5-آزمون یوس (YÖS) به چه زبانهایی برگزار می گردد؟

پاسخ: آزمون یوس (YÖS) به زبانهای ترکی، فارسی، انگلیسی، عربی و سایر زبانها برگزار می گردد.

6-در زمان برگزاری آزمون یوس (YÖS) داوطلبان در روز آزمون چه مدارکی را باید همراه داشته باشند؟

پاسخ: متقاضیان باید گذرنامه، مدارک ورودی خود یعنی کارت آزمون، برگه پذیرش در آزمون یوس (YÖS) ، ابزار نوشتن مانند مداد، پاک کن، تراش و ... را در روز امتحان همراه داشته باشند.

7-مدت اعتبار سند نتیجه آزمون یوس (YÖS) چقدر است؟

پاسخ: مدت اعتبار نتیجه آزمون یوس (YÖS) یک بار در سال است.

8-چند بار در آزمون یوس (YÖS) می توانیم شرکت کنیم؟

پاسخ: برای شرکت در آزمون یوس (YÖS) هر چند برای که مایل باشید می توانید در این آزمون شرکت کنید و به هیچ عنوان محدودیتی وجود ندارد.

9-نحوه امتیاز دهی آزمون یوس (YÖS) به چه صورتی است؟

آزمون یوس (YÖS) بر این اساس امتیاز دهی یا نمره دهی می شود که کلاً نمره این آزمون از 100 محاسبه می گردد و سطح نمره برای هر دانشگاهی متفاوت است به عنوان مثال سطح نمره دانشگاه استانبول از 100 است و برخی دانشگاه های دیگر از 30 یا 50 است. در ضمن آزمون یوس برخی از دانشگاه ها نمره منفی دارد یعنی هر 4 پاسخ اشتباه یک پاسخ درست را از بین می برد این نمرات فقط در بخش اول یعنی ریاضیات محاسبه می گردد و نحوه نمره دهی بخش دوم یعنی آزمون زبان ترکی به صورت کیفی A,B,C است که در بخش اول تأثیری ندارد و اگر نمرۀ B و C بگیرید با تصمیم دانشگاه شما نیاز به گذراندن دوره زبان ترکی به مدت 3 ماه تا 6 ماه دارید.

10-منابع آزمون یوس چیست و از کجا تهیه کنم؟

پاسخ: به منظور آمادگی در آزمون یوس (YÖS) تنها و تنها منابعی که به شما کمک می کند عبارتنداز:

کدام یک از مجموعه کتابهای معرفی شده بهتر است؟

پاسخ: به منظور پاسخگویی به این سؤال باید آزمون یوس را بهتر بشناسیم. آزمون یوس (YÖS) شامل دروس هوش، ریاضیات و هندسه بوده و نیز توسط اساتید المپیادی و دانشگاهی مجرب هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند که تجربه چندین سال تدریس همزمان در ایران و ترکیه را نیز دارند تدریس می گردد برای ثبت نام در این کلاسها می توانید با هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند تماس گرفته و با شرایط حضور در کلاسها آشنا شوید و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ما مراجعه کنید.

بررسی منابع آزمون یوس (YÖS) ترکیه

کتابهای پوزا:

این نوع کتابها درسنامه های خوبی برای دانش آموزان است ولی متأسفانه تمامی توضیحات به انگلیسی و ترکی استانبولی است.

کتابهای متروپل:

این نوع کتابها بیشتر به عنوان بانک سؤالات آزمون یوس (YÖS) کاربرد دارد و اساتید به منظور ترتیب تدریس سرفصلها از آن بهره مند می شوند.

کتابهای چاغداش:

این نوع کتابها برای افرادی مناسب است که می خواهند اطلاعات ریاضیات خود را تثبیت نموده و تسلط بیشتری به مطالب آزمون یوس (YÖS) پیدا کنند و بعبارتی دیگر کتابی بسیار خوب و مکمل می باشد.

12- من دروس ریاضیاتم قوی هست ولی در تست زدن ضعیف هستم و درصدهای کمتری برخلاف انتظارم میارم مشکل چیست؟

پاسخ: شما بر فرض مثال اگر کاملاً به کتابهای فوق هم مسلط باشید تازه 50 درصد راه را طی کردید و 50 درصد دیگر مربوط می شود به نحوه یادگیری فنون سؤالات تستی و اینکه باید یاد بگیرید با چه ترفندی ظرف چند ثانیه جواب سؤالات آزمون یوس (YÖS) را پیدا کنید در کلاسهای آزمون یوس (YÖS) در هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند شما با کلیه روشهای تستی و تشریحی آشنا خواهید شد و در انتهای دوره شما به طور معجزه آسایی به تمامی سؤالات آزمون یوس (YÖS) مثل آب خوردن پاسخ خواهید داد و به جایی می رسید که خودتان از خودتان شگفت زده خواهید شد و بالاترین درصد آزمون یوس (YÖS) را کسب خواهید کرد.

13- آیا آزمون یوس (YÖS) انواع مختلفی دارد؟

پاسخ: خیر. آزمون یوس (YÖS) ترکیه فقط به یک مدل و یک شکل برگزار می گردد. ولی تعداد سؤالات و زمان برگزاری آزمون به دانشگاه انتخابی و رشته شما بستگی دارد.

14- آیا در یک دورۀ 6 ماهه هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند شرکت کنم کافی است؟

پاسخ: بله. اگر شما در دروس آزمون یوس (YÖS) یعنی هوش، هندسه و ریاضیات ضعیف هستید تنها کافیست با شرکت در یک دورۀ 6 ماهه سطح خود را به بالای 90 درصد برسانید و اگر هم دانش آموزی هستید که پاهی ریاضیات شما متوسط به بالا می باشد می توانید در دوره های 5 ماهه الی 3 ماهه شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مامراجعه کنید.

15- من در حال تحصیل در دانشگاه هستم و فعلا از معافیت تحصیلی دارم استفاده می کنم و به دلیل مشمول بودن خدمت سربازی نمیتوانم از کشور خارج شوم آیا آزمون یوس (YÖS) در ایران هم برگزار می شود؟

پاسخ: بله. هر ساله آزمون یوس (YÖS) هم در ترکیه و هم در ایران در شهرهای تهران، تبریز و اردبیل نیز برگزار می گردد و حضور شما در ترکیه برای انجام آزمون یوس (YÖS) الزامی نیست و با خیال راحت و آسوده می توانید در ایران آزمون دهید و هیچ مانعی ندارد.

16- ثبت نام آزمون یوس (YÖS) خیلی خسته کننده و پیچیده است و برای انتقال پول و واریز هزینه ثبت نام به دانشگاه مشکل دارم چی کار کنم؟

پاسخ: شما می توانید با پر کردن فرم مخصوص ثبت نام آزمون یوس (YÖS) در هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند کار خود را راحت کرده و با انتخاب دانشگاه دلخواه خود ثبت نام در آزمون یوس (YÖS) را به عهده مشاوران ما بگذارید تا برای شما براحتی ثبت نام کنند.

17- آیا می توانم در دانشگاه های با رتبه برتر دنیا در ترکیه تحصیل کنم؟

پاسخ: بله. با برنامه های تخصصی دوره های آزمون یوس (YÖS) هلدینگ آموزشی و مهاجرتی اندیشمند براحتی با داوطلبان سراسر دنیا در ترکیه رقابت کرده و جزو افرادی پذیرقته شدۀ طرفیت های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و کلیه رشته های فنی و مهندسی باشید.

18- چه افرادی می توانند در آزمون یوس (YÖS) شرکت کنند؟

پاسخ: آزمون یوس (YÖS) مانند تمامی آزمونهای بین المللی دارای شرایطی کی باشد که در آن مشخص می کند که چه کسانی می توانند در آزمون یوس (YÖS) شرکت کنند. چنانچه یکی از مواردی که در ادامه بازگو می کنیم را متقاضی نداشته باشد اجازه ثبت نام در آزمون یوس (YÖS) را نخواهد داشت.

1-متقاضیان باید حتما 18 سال تمام داشته باشند و مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید و یا سال دوازدهم نظام قدیم را گذرانده باشند.

2-متقاضی حتماً باید دارای پاسپورت حداقل 12 ماه تاریخ انقضاء باشد.

3-اگر قصدتان از ورود به ترکیه تحصیل، کار و زندگی می باشد واجد شرایط هستید.

4-برای افراد متخصص و حرفه ای در زمینه های پزشکی که علاقه مند به کار در ترکیه می باشند مناسب است.

5-برای افرادی که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارند مناسب است.

6-اگر تابعیت کشور ترکیه یا قبرس شمالی را دارید ولی 3 سال آخر دوره متوسطه خود را در این مکان ها نگذرانده باشید واجد شرکت در آزمون یوس (YÖS) خواهید بود در غیراینصورت واجد شرکت در آزمون یوس (YÖS) نخواهید بود.

اگر در زمان تولد تابعیت کشور ترکیه را گرفته باشید و سپس با توافق وزارتخانه مربوطه ترکیه از کشور خارج شده اید به شرط داشتن مدارک مربوطه مجاز به شرکت در آزمون یوس (YÖS) خواهید بود.

پاسخ: آزمون یوس (YÖS) تنها در کشور ترکیه معتبر است زیرا از طریق آزمون یوس (YÖS) سطح سواد ریاضیات، منطق و زبان ترکی استانبولی شما را می سنجند از اینرو برای شاغل شدن در شرکتهای مختلف در ترکیه و یا تحصیل در دانشگاه های آن مورد نیاز و معتبر است و می توانید در مقاطع بالاتر نیز با استفاده از آن وارد دانشگاه های ترکیه شوید و خارج از کشور ترکیه هیچ اعتباری ندارد.

پاسخ: آزمون یوس (YÖS) تنها در کشور ترکیه معتبر است زیرا از طریق آزمون یوس (YÖS) سطح سواد ریاضیات، منطق و زبان ترکی استانبولی شما را می سنجند از اینرو برای شاغل شدن در شرکتهای مختلف در ترکیه و یا تحصیل در دانشگاه های آن مورد نیاز و معتبر است و می توانید در مقاطع بالاتر نیز با استفاده از آن وارد دانشگاه های ترکیه شوید و خارج از کشور ترکیه هیچ اعتباری ندارد.

20- مواردی که در مورد آزمون یوس (YÖS) باید دقت کنیم چیست؟

پاسخ: در خصوص آزمون یوس (YÖS) یک سری مباحث وجو دارد که حتماً باید به آن عمل کنید. این موارد عبارتند از اینکه حتماً پاسپورت شما باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد و به هیچ عنوان کپی پاسپورت مورد قبول کشور ترکیه و مراکز آزمون نیست و باید حتماً اصل پاسپورت را در روز آزمون یوس (YÖS) به همراه داشته باشید. مکان آزمون را به دقت چک کنید تا در روز آزمون یوس (YÖS) دچار سردرگمی و استرس نشوید. آزمون یوس (YÖS) کاملاً قانومند بوده و دربهای مراکز آزمون یوس (YÖS) سر ساعت بسته خواهند شد و در زمان مقرر آزمون یوس (YÖS) برگزار می گردد. به هیچ وجه نباید نمونه سؤالات سال های گذشته آزمون یوس (YÖS) را حفظ کنید و باید حتماً به صورت اصولی با مباحث آشنا شده و یاد بگیرید چرا که به هیچ عنوان عین سؤالات سالهای قبل در آزمون یوس (YÖS) ذکر نخواهد شد. نباید ثبت نام آزمون یوس (YÖS) خود را در روزهای آخر موکول کنید زیرا ظرفیت ها و زمان ثبت نام آزمون یوس (YÖS) محدود است.

21- چه مدارکی برای ثبت نام آزمون یوس (YÖS) مورد نیاز است؟

پاسخ: قبل از پاسخ به این سؤال تقاضا داریم که اصلا گول برخی از مؤسسات نامعتبر را نخورید که ادعا دارند بدون ترجمه مدارک هم می توان ثبت نام کرد به تجربه طی شالهای گذشته مشاهده شده که این مؤسسات پول ثبت نام داوطلبان را گرفته و بخاطر آپلود مدارک ترجمه نشده به دانشگاه ها داوطلبان نتوانسته اند در آزمون یوس (YÖS) ترکیه شرکت کنند و شانس آن سال را از دست داده اند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون یوس (YÖS):

همین حالا اقدام کنید و مشاوره تخصصی مهاجرت و اپلای خود را از کارشناسان متخصص در یافت کنید